سعیده اکبری

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

نوشته های منتشر شده توسط سعیده اکبری - تعداد نوشته ها : 930

سفرهای هوایی در زمان بارداری خطرناک است یا نه؟

سفرهای هوایی در زمان بارداری خطرناک است یا نه؟

شاید خیلی‌ها با این نظریه کاملاً موافق باشند که پرواز در زمان باردار بودن یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای سفر با کودکتان است زیرا نه از شیشه شیر خبری هست نه از پستانک؛ نه گریه، نه جیغ و داد؛ و مهم‌تر از همه این که از معضل نشاندن کودک بر ...

چطور شهروند فرانسه شوید؟

چطور شهروند فرانسه شوید؟

گرفتن تابعیت فرانسه یا شهروند فرانسه شدن تعهد و مسئولیتی است که باید تنها زمانی که جدی به این قضیه فکر کرده‌اید انجام شود.

بهترین مکان‌های اروپا برای سفر در ماه آگوست

بهترین مکان‌های اروپا برای سفر در ماه آگوست

اروپا یکی از تاپ‌ترین و بهترین مقاصد فرهنگی جهان بوده و هست. در ماه آگوست (ماه جاری)، چندین فستیوال و جشنواره مشهور جهانی در کشورهای مختلف این قاره سبز برگزار می‌شود که نمایشگاه‌های مد و هنر در صدر پرآوازه‌ترین مراسم روی تقویم خودنمایی می‌کنند؛ جشنواره‌های که به شما جداً توصیه ...

[+۱۸] مرکز بدنام داد و ستد هروئین بسته‌ شد!

[+۱۸] مرکز بدنام داد و ستد هروئین بسته‌ شد!

یکی از بزرگ‌ترین بازارهای آزاد خیابانی مواد مخدر El Campamento در فیلادلفیا است. مردم از سر تا سر شهر و حتی از مکان‌های خیلی دور برای تهیه هروئین به این منطقه می‌آیند زیرا هروئین‌هایی که در "ال کمپامنتو" می‌فروشند هم خیلی ارزان است و هم خیلی خالص.

مصرف موز برای افراد دیابتی مفید است یا مضر؟

مصرف موز برای افراد دیابتی مفید است یا مضر؟

موز سرشار از کربوهیدرات است و مثل بیشتر میوه‌ها قند خون را بالا می‌برد. به همین دلیل اغلب می‌گویند که مصرف آن برای افراد مبتلا به دیابت مناسب نیست. اما اگر موز در حد تعادل مصرف شود دیابتی‌ها می‌توانند از این میوه بی‌نظیر لذت ببرند.

ارتقای شبکه انرژی در تبت پرت و دورافتاده

ارتقای شبکه انرژی در تبت پرت و دورافتاده

در کوهستان‌های هنگدوآن تبت، کارگران هزاران قطعه را بر روی قاطرها یا با دستان خود بر روی زمین ناهموار و پر از پستی و بلندی می‌کشند تا دکل‌های بزرگ انتقال انرژی را برای پروژه شبکه انرژی برق تبت بسازند.

تجربه حیرت‌انگیز زندگی در واقعیت مجازی

تجربه حیرت‌انگیز زندگی در واقعیت مجازی

این روزها یکی از لذت‌بخش‌ترین سرگرمی‌ها فرار از دنیای بی‌رحم و نچسب واقعی است؛ انتخابی که با واقعیت مجازی جان می‌گیرد و این فناوری نوظهور با جلوه‌های وسوسه‌انگیزش جذاب‌تر از سرگرمی‌های دنیای واقعی می‌شود.

فوت‌وفن لاغری و کاهش وزن سریع با رژیم آب

فوت‌وفن لاغری و کاهش وزن سریع با رژیم آب

بیشتر مردم در مقطع زمانی خاصی از زندگی می‌خواهند کمی لاغر شوند یا فکر می‌کنند باید فعالیت بیشتری داشته باشند تا وزن اضافی خود را کاهش دهند. بسیاری از رژیم‌ها و برنامه‌های ورزشی ادعا می‌کنند که می‌توانند به افراد در نیل به این هدف کمک کنند.

یک رژیم غذایی جادویی، سالم و کم‌خرج: رژیم آب و میوه

یک رژیم غذایی جادویی، سالم و کم‌خرج: رژیم آب و میوه

رژیم آب و میوه یک رژیم کاربردی و به‌دردبخور برای کاهش وزن، پاک‌سازی و سم‌زدایی بدن است. این رژیم کوتاه‌مدت است! میوه سرشار از فیبر طبیعی و آب است و کالری کمی هم دارد. فیبر و آب موجود در میوه به پاک‌سازی سیستم گوارش کمک می‌کند.