سعیده اکبری

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

نوشته های منتشر شده توسط سعیده اکبری - تعداد نوشته ها : 1018

بازگشایی بی‌مصرف‌ترین فرودگاه دنیا

بازگشایی بی‌مصرف‌ترین فرودگاه دنیا

هفته گذشته، پس از ۵ سال پی در پی عملیات ساخت و ساز و جنجال‌های فراوان، بالاخره جزیره سنت هلنا در انگلیس که جزیره‌ای پرت و دورافتاده است از اولین پرواز آزمایشی خود استقبال کرد.

جنبش عکاسان بر ضد جرائم حیات وحش

جنبش عکاسان بر ضد جرائم حیات وحش

در پروژه‌ای جدید، گروهی بین‌المللی از عکاسان به هم پیوستند تا از قدرت بالای تصاویر هنرمندانه خود برای افزودن بر آگاهی مردم و جذب سرمایه برای پیشگیری از تجارت غیرقانونی حیات وحش استفاده کنند.

سفر به وحشتناک‌ترین جذابیت‌های گردشگری دنیا

سفر به وحشتناک‌ترین جذابیت‌های گردشگری دنیا

 حالا که بسیاری از مردم سراسر دنیا خودشان را برای جشن سالانه هالووین آماده می‌کنند، ترجیح دیدیم فهرستی از ترسناک‌ترین مقاصد گردشگری دنیا گرد آوریم تا اگر دلتان خواست و حوصله سفر داشتید، جشن هالووین را به معنای واقعی تجربه کنید!

قدرت مات‌کننده هوش مصنوعی در هوآوی Mate 10 Pro

قدرت مات‌کننده هوش مصنوعی در هوآوی Mate 10 Pro

در هوآوی Mate 10 Pro سخت‌افزار قدرتمند همه چیز نیست. هوآوی هم مانند گوگل از قدرت یادگیری ماشینی برای کمک به کاربران در جهت ثبت تصاویر بهتر و شتاب بخشیدن به برنامه‌های کاربردی مانند ترجمه جهانی استفاده کرده است.

شهر شهرفرنگه؛ از گالاپاگوس گرفته تا ایگوآنای دریایی

شهر شهرفرنگه؛ از گالاپاگوس گرفته تا ایگوآنای دریایی

آیا تصمیم دارید به همراه خانواده خود به نقطه‌ای سفر کنید که همه جا و هر لحظه‌اش برایتان جدید، خاطره‌انگیز، تکرارنشدنی و هیجان‌آور باشد؟ سال ۲۰۱۸، سالی که پیش روست، بهترین زمان برای سفری به یاد ماندنی خواهد بود.

رقه؛ زخم‌خوردۀ نبرد جان‌سوز با داعش

رقه؛ زخم‌خوردۀ نبرد جان‌سوز با داعش

در سال ۲۰۱۴، نیروهای داعش کنترل شهر رقه در شمال سوریه را به دست گرفته و این شهر را تحت اشغال خود درآوردند. طولی نکشید که این شهر مبدل به پایتخت نیروهای داعش شد و روز به روز بر وسعتش افزوده شد.

چه کنیم موزهای کال زودتر برسند؟

چه کنیم موزهای کال زودتر برسند؟

طرفداران موز نظرات متفاوتی در مورد زمان رسیده شدن کامل این میوه دارند اما بیشتر آنها موزی را دوست دارند که رنگ پوستش زرد روشن شده و چند لکه قهوه‌ای روی آن باشد.