مهشاد ماپار

نوشته های منتشر شده توسط مهشاد ماپار - تعداد نوشته ها : 168

بنفشه خودمان را پرورش دهید

بنفشه خودمان را پرورش دهید

نام این گیاه زیبا بنفشه ایرانی است. البته لازم به ذکر است که موطن اصلی آن یمن است، ولی در تجارت بین الملل به نام بنفشه ایرانی شناخته می‌شود، ما هم از این بابت شکایتی نداریم!

اچینوپسیس پرورش دهید!

اچینوپسیس پرورش دهید!

این کاکتوس‌های زیبا و مقاوم در هر گلفروشی پیدا می‌شوند و با نگهداری آسانی که دارند همه را عاشق خود کرده اند! اگر شما هم مثل من آدم تنبلی هستید، این کاکتوس‌ها برای شماست!

گیاهی مثل گورخر!

گیاهی مثل گورخر!

آفلاندرا یا گیاه گورخری، نام این گل جذاب است! این گیاه با شکوه با گل‌های زرد پاییزه خود شما را شگفت زده خواهد کرد!

بابا، آدم!

بابا، آدم!

این اسم عجیب متعلق به گیاهی عجیب تر است! بابا آدم نام این گیاه خیره‌ کننده است که از ظاهر غیر معمولش هم می‌توان فهمید که بومی مناطق استوایی ست! دوست دارید در خانه داشته باشیدش؟!

شومینه رومیزی بسازید!

شومینه رومیزی بسازید!

تصور کنید یک آتشدان کوچک و بی‌خطر به اندازه یک کاسه بزرگ روی میز پذیرایی‌تان داشته باشید! چه زمستان دلچسبی می‌شود! ساخت این کاسه زیبا و شیک کاری ندارد، درستش کنید!

گیاهی با ظاهر عجیب می‌خواهید؟

گیاهی با ظاهر عجیب می‌خواهید؟

آکمه آ نام این گیاه عجیب و آشناست که در بسیاری از خانه‌ها جای خود را خوب باز کرده! برگ‌های نقش و نگار دار و گل‌های غیر معمولش ظاهری جالب به اتاق‌تان خواهد داد!

آنتوریوم با شکوه

آنتوریوم با شکوه

این گل را بیشتر به صورت شاخه بریده در گلفروشی‌ها دیده اید اما شاید ندانید که می‌توانید مانند یک گیاه خانگی در خانه نگهش دارید!

آشنای قدیمی، آگلونما!

آشنای قدیمی، آگلونما!

این گیاه زیبا و سرسخت، دیر زمانی است که با خانه‌های ما انس گرفته و خودش را با هر شرایطی وفق می‌دهد. اما روش درست نگهداری آگلونما چیست؟

خانه را جنگل کنیم!

خانه را جنگل کنیم!

یکی از جذاب ترین گیاهانی که همیشه در همه جنگل‌ها به چشم می‌خورند، سرخس‌ها هستند. با پرورش سرخس جنگلی یا "پتریس" در خانه، خانه‌مان را جنگل کنیم!

پرورش پلونیا در خانه

پرورش پلونیا در خانه

پلونیا گیاهی زیبا و غیر معمول است که حال و هوایی استوایی به خانه‌تان می‌بخشد! ترکیب این گیاه با دیگر گیاهان استوایی عالی می‌شود! خودتان ببینید!

جای مجله بسازید

جای مجله بسازید

در همه خانه‌ها نگهداری مرتب مجله‌ها مسئله ساز است و در آخر هم همه آنها پخش و پلا روی زمین هستند! امروز به شما یاد می‌دهیم چه طور جا مجله‌ای درست کنید!

خاک گلدان

خاک گلدان

همه ما که گیاهانی گلدانی در درون یا بیرون از خانه پرورش می‌دهیم، می‌خواهیم بیشترین استفاده را از خاک گلدانمان داشته باشیم و از این خاک توقع داریم گیاه‌مان را برای یک سال شاداب نگه دارد. اما بیشتر خاک‌هایی که می‌خریم این نیاز ما را پاسخ نمی‌دهند! می‌دانید چرا؟

گیاهی به رنگ بهار

گیاهی به رنگ بهار

مارانتا، این گیاه زیبا، با برگ‌های خاص و عجیب خود شما را شیفته می‌کند. اگر فکر می‌کنید خانه‌تان نیاز به رنگارنگ شدن دارد، از مارانتا غافل نشوید!

گلدان سفالی بسازید!

گلدان سفالی بسازید!

با استفاده از گل‌ رس‌های آماده و بسته بندی، و موادی بسیار ساده این گلدان‌های رسی را به شکل دلخواه بسازید و با سلیقه خودتان تزئینش کنید. روش کار بسیار ساده است!

گلی برای فصلی سرد

گلی برای فصلی سرد

نکته جالبی که در مورد کاملیا، این گیاه زیبا، وجود دارد، گل دهی زمستانه آن است! کاملیا با گل‌های بزرگ و براقش حال و هوای زمستان امسال‌تان را تغییر می‌دهد!

بگونیا توت فرنگی پرورش دهید

بگونیا توت فرنگی پرورش دهید

این گیاه خیره کننده ظاهری مانند بگونیاها دارد در حالی که اصلا بگونیا نیست! برگ‌های مخملین با حاشیه قرمز گیاه، آن را غیر قابل مقاومت کرده! پرورش آسانی دارید خودتان ببینید!

گل‌هایی برای باغچه‌های زمستانی

گل‌هایی برای باغچه‌های زمستانی

باور کنید یا نکنید، می‌توانید حتی در فصل زمستان هم گل‌ در باغچه داشته باشید! اگر باغچه زمستانی رنگارنگ تری می‌خواهید این چند گیاه را پرورش دهید!