مطالعه حیات وحش شگفت‌انگیز قطب شمال در جزیره رَنگِل روسیه

مطالعه حیات وحش شگفت‌انگیز قطب شمال در جزیره رَنگِل روسیه

در ارتفاعات خاور دور، جایی در نزدیک روسیه در اقیانوس منجمد شمالی، جزیره‌ای به نام جزیره رنگل نام دارد. بر خلاف سرمای منجمدکننده در این قسمت از کره زمین، این جزیره اکوسیستم بسیار متنوع و چشمگیری دارد.

“اما نمی‌تونی این کار رو بکنی!” چرا اعمال غیراخلاقی در ذهن ما غیرممکن  به نظر می‌رسند؟

“اما نمی‌تونی این کار رو بکنی!” چرا اعمال غیراخلاقی در ذهن ما غیرممکن به نظر می‌رسند؟

فرض کنید که در راه فرودگاه هستید و زمان زیادی برای رسیدن به پروازتان نداری. اما ماشین‌تان بین راه خراب می‌شود. برخی از این اعمال بلافاصله به ذهن‌تان خطور می‌کند: ممکن است برای کمک به یک دوست در همان نزدیکی زنگ بزنید. شاید دنبال تاکسی در آن حوالی بگردید. یا ...

مهاجرت ‌جمعی  و پرمخاطره آوارگان مسلمان روهینگیا

مهاجرت ‌جمعی و پرمخاطره آوارگان مسلمان روهینگیا

نسل‌کشی در میانمار ادامه دارد... بیش از نیم میلیون نفر از پناهندگان به سوی بنگلادش روانه شده‌اند تا از حملات و ظلم ارتش میانمار، که به گفته سازمان ملل نمونه بارز نسل‌کشی است، فرار کنند. پناهندگان روهینگیا در این سفر متعلقات خود را نیز همراهشان حمل می‌کنند.   انتظار می‌رود جمعیت پناهندگان فراری ...

بازگشایی بی‌مصرف‌ترین فرودگاه دنیا

بازگشایی بی‌مصرف‌ترین فرودگاه دنیا

هفته گذشته، پس از ۵ سال پی در پی عملیات ساخت و ساز و جنجال‌های فراوان، بالاخره جزیره سنت هلنا در انگلیس که جزیره‌ای پرت و دورافتاده است از اولین پرواز آزمایشی خود استقبال کرد.

جنبش عکاسان بر ضد جرائم حیات وحش

جنبش عکاسان بر ضد جرائم حیات وحش

در پروژه‌ای جدید، گروهی بین‌المللی از عکاسان به هم پیوستند تا از قدرت بالای تصاویر هنرمندانه خود برای افزودن بر آگاهی مردم و جذب سرمایه برای پیشگیری از تجارت غیرقانونی حیات وحش استفاده کنند.

کار ریه چیست؟

کار ریه چیست؟

در این ویدیو به چگونگی عملکرد دستگاه تنفسی می‌پردازیم با ما همراه باشید.

رقه؛ زخم‌خوردۀ نبرد جان‌سوز با داعش

رقه؛ زخم‌خوردۀ نبرد جان‌سوز با داعش

در سال ۲۰۱۴، نیروهای داعش کنترل شهر رقه در شمال سوریه را به دست گرفته و این شهر را تحت اشغال خود درآوردند. طولی نکشید که این شهر مبدل به پایتخت نیروهای داعش شد و روز به روز بر وسعتش افزوده شد.

سنگ کلیه

سنگ کلیه

در این ویدیو به دلایل تشکیل سنگ کلیه و روش‌های دفع آن می‌پردازیم با ما همراه باشید.

آسم چیست؟

آسم چیست؟

چرا انسان‌ها دچار آسم می‌شوند و چطور این بیماری می‌تواند مرگبار باشد؟ در این ویدیو این مسائل را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.