صدرنشینی «پیشتازان فضا: فراتر» در میان پرفروش‌های هفته گذشته

نویسنده:

۱۰:۰۶:۴۹

هفته گذشته فیلم «پیشتازان فضا: فراتر» (Star Trek Beyond) اکران شد و در اولین هفته اکران خود توانست در صدر جدول فیلم‌های پرفروش آمریکا بنشیند. با این حال فروش ۵۹.۶ میلیونی این فیلم در تعطیلات آخر هفته نتوانست از فروش فیلم‌های «پیشتازان فضا» در سال ۲۰۰۹ و «به سوی تاریکی» در سال ۲۰۱۳، عبور کند.

این فیلم فراتر از انتظارات ظاهر شد و حتی سه برابر بیشتر از سایر فیلم‌هایی که طی آخر هفته اکران شدند، فروش داشت. با این حال، بایستی منتظر بمانیم و فروش کلی این فیلم را در جهان ببینیم تا بتوانیم در مورد موفقیت این فیلم نظر بدهیم.

فیلم‌های دیگری که طی هفته گذشته اکران شدند، نتوانستند سه فیلمی را که در جایگاه اول تا سوم قرار دارند، پشت سر بگذارند. با این حال، «زندگی مخفی حیوانات خانگی» (The Secret Life Of Pets) و «گوست‌باسترز» (Ghostbusters) یک پله جابه‌جا شدند تا فیلم جدید استار ترک در جایگاه اول بنشیند. «زندگی مخفی حیوانات خانگی» با این که یک انیمیشن دیگر با حضور حیوانات اکران شده، همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد و هفته گذشته با اضافه کردن ۲۹.۳ میلیون دلار فروش، به فروش کلی ۲۶۰.۷ میلیون دلار در عرض سه هفته دست پیدا کرد. در این میان فروش کلی «گوست‌باسترز» بعد از دو هفته اکران، به ۱۰۰ میلیون دلار نزدیک شده است.

جایگاه چهارم باکس آفیس این هفته به فیلم ترسناک «خاموشی» ( Lights Out) که تازه اکران شده، رسید. در جایگاه پنجم انیمیشن «عصر یخبندان: مسیر برخورد» (Ice Age: Collision Course) با ۲۱ میلیون دلار فروش در هفته اول اکران قرار گرفته است.

انیمیشن «در جستجوی دوری» (Finding Dory ) از جایگاه چهارم به جایگاه ششم رسید و ۷.۲ میلیون دلار فروش داشت. این انیمیشن تاکنون در کل بیش از ۷۸۱.۶ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته و هنوز در برخی کشورها اکران نشده است. فیلم «افسانه تارزان» (The Legend Of Tarzan) نیز در جایگاه هفتم قرار گرفت و فیلم کمدی «مایک و دیو برای رفتن به عروسی به دوست دختر نیاز دارند» ( Mike And Dave Need Wedding Dates) با ۴.۴ میلیون دلار فروش در جایگاه هشتم بود.

در جایگاه نهم فیلم «آمریکای هیلاری: تاریخ مخفی حزب دموکراتیک» (Hillary's America: The Secret History Of The Democratic Party) را می‌بینیم که ۳.۷ میلیون دلار فروش داشته و در جایگاه دهم فیلم «نفوذی» (The Infiltrator) قرار دارد.

 

برگرفته از
پیشتازان فضا: فراتر
لینک کوتاه