شورولت، امکان استفاده از شبکه‌های پرسرعت 4G LTE را به خودروها می‌آورد

نویسنده:

۰۱:۲۰:۵۸

این شرکت روز یکشنبه در نمایشگاه CES 2014 که این روزها در لاس وگاس در حال برگزاری است ، اعلام کرد که سیستم سرگرمی- اطلاع رسانی On Star را به شبکه‌های پرسرعت 4G LTE مجهز خواهد کرد. این کار سبب می‌شود تا کاربران به نرم افزارهای موبایل و دیگر سرویس‌های آنلاین، با سرعتی بیش از شبکه‌های 3G دسترسی داشته باشند.
سیستم جدید به امکان Wi-Fi HotSpot هم مجهز می‌شود تا مسافران نیز امکان دسترسی به اینترنت را با استفاده از گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ تاپ‌های شان داشته باشند.  ماری چن، مدیر بخش تجهیزات ارتباطی محصولات در GM می‌گوید: ما می‌دانیم که مشتریان مان اگر نگوییم هر ساعت، هر روز نیاز به دسترسی به اخبار، اطلاعات و سرویس‌های مختلف از طریق اینترنت داشته و از ما می‌خواهند تا چنین امکانی را بدون وجود هیچ نقصی برای آن‌ها فراهم سازیم.  یک هات اسپات4G LTE  که در معماری سیستمی خودرو گنجانده شده است، می‌تواند اتصال Wi-Fi قدرتمند تر و ماناتری را نسبت به هر گوشی هوشمند دیگری مهیا کند.
مدل‌های مختلفی از خودروهای سال شورولت شامل Corvette  ، Impala، Malibu و Volt به امکان استفاده از شبکه‌های 4G LTE مجهز خواهند شد. این امکان برای مدل‌های دیگری چون Equinox، Silverado، Silverado HD، Spark و Spark EV نیز بزودی عرضه می‌شود.  افزودن امکان دسترسی به شبکه‌های LTE در همکاری با AT&T صورت گرفته و به مشتریان اجازه می‌دهد تا خودروی شان را نیز به بسته داده ای تلفن همراه شان متصل کنند. و البته در صورت تمایل، رانندگان می‌توانند بسته داده اختصاصی برای خودرو نیز تهیه نمایند. هنوز اطلاعی از قیمت OnStar 4G LTE در دست نیست.

برگرفته از
شبکه در خودرو
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه