جدیدترین سیستم ناوبری هوشمند

نویسنده:

۱۰:۱۳:۱۲

دنیای اقتصاد- تکنولوژی به سرعت در حال رشد و توسعه است و هر روز نفوذ خودش را در عرصه های مختلف بیشتر و بیشتر می کند. در واقع راحتی و دقت بیشتر در انجام امور مختلف پیشکشی است که تکنولوژی و کاربردهایش به همراه دارند.
با این اوصاف است که استفاده از این کاربردهای تکنولوژی در صنعت خودرو در سال های اخیر انقلاب بزرگی ایجاد کرده است. به این ترتیب است که شرکت های تولیدکننده خودروساز در این سال ها به طراحی و تولید خودروهای هوشمندی روی آورده اند که می توانند دقت در رانندگی را تا حد قابل توجهی افزایش داده و از طرف دیگر خطرات را کمتر کنند. حالا شرکت های بزرگ و فعال در عرصه تکنولوژی هم به صورتی مستقل در این حوزه عمل می کنند و لوازم و ابزارهای متنوعی را برای انواع خودروها به بازار عرضه می کنند. در همین راستا شرکت پاناسونیک به تازگی یک محصول جدید را برای ناوبری خودروها معرفی و رونمایی کرده است.محصول جدید این شرکت یک HUD است که برای نمایش اطلاعات مختلف روی شیشه جلوی خودرو به کار می رود. HUD (Head-up Displa y)y در واقع یک نمایشگر شفاف است که می تواند اطلاعات را بدون دخالت کاربران نمایش بدهد. این تکنولوژی در ابتدا فقط در هواپیماهای جنگنده و برای نمایش اطلاعات مربوط به هدف گیری و پرواز روی شیشه آنها به کار گرفته می شد، اما در سال های اخیر این تکنولوژی جای خودش را در صنعت ناوبری خودروها هم باز کرده است.
پاناسونیک این محصول جدید و جالب را با نام CY-DF100D به بازار معرفی کرده و قرار است در اواخر ماه اکتبر آن را روانه بازار کند. این محصول قابلیت برقراری ارتباط با دیگر سیستم های ناوبری پاناسونیک مانند Strada CN-R500 وCN-R300 را خواهد داشت.
شرکت پاناسونیک اعلام کرده است که این سیستم امکان ارائه اطلاعاتی مانند محل گردش به چپ و راست در هدایت مسیر، اطلاعات مربوط به چند شاخه شدن مسیر در گذرگاه ها را تنها با کمی حرکت چشم فراهم کرده و به این ترتیب راننده بدون نیاز به تغییر جهت نگاه خود از جاده می تواند به اطلاعات ضروری دسترسی داشته باشد. با این اوصاف است که کارشناسان معتقدند که این محصول نقش مهمی در ارتقای سطح ایمنی در رانندگی دارد.
جالب است بدانید که در زمان استفاده از این دستگاه بری اجرای آهنگ و استفاده از رادیو، این سیستم نقشه را نمایش نمی دهد، اما همچنان عملیات هدایت مسیر را ادامه می دهد تا حمایتش از راننده را حفظ کند. علاوه بر این امکان تنظیم میزان روشنایی تصویر این سیستم با استفاده از یک حسگر نورسنجی هم وجود دارد.
سیستم ناوبری هوشمند CY-DF100D به طور کلی دارای سه بخش مختلف است. بخش Projection یکی از این قسمت ها است که با وزن 202 گرم و با ابعاد 5/93×50×114 میلی متری قابلیت پردازش تصاویر با کیفیت 345600 پیکسل را بر عهده خواهد داشت. این قسمت دارای یک قسمت فرستنده با منبع نور LED است. بخش Combiner با وزن 107 گرم و ابعاد 49×94×160 میلی متر امکان بازتاب تصویری با ابعاد 70×160 میلی متر را روی شیشه فراهم می کند. بخش های Projection و Combiner در قسمت داشبورد خودرو در سمت راننده تعبیه می شوند. بخش Multi Expand هم برای ارتباط با سیستم ناوبری به کار می رود. این قسمت هم با ابعاد 108×30×160 میلیمتر و با وزنی در حدود 505 گرم، با ولتاژ 12 ولتی باتری خودرو تغذیه می شود و قابلیت پخش ویدئو با استاندارد NTSC را دارد. شرکت پاناسونیک اعلام کرده است که از روز 29 آگوست نصب سیستم CY-DF100D روی مدل هایA،A lphard،Vellfire، Prius α، Isis، Porte Sienta و Spade از شرکت تویوتا، مدل Moco از شرکت نیسان، مدل Fit hybrid از شرکت هوندا آغاز شده است. با این همه اما شرکت پاناسونیک اطلاعاتی درباره قیمت فروش این سیستم ناوبری هوشمند منتشر نکرده است، اما کارشناسان بازار انتظار دارند که این محصول با قیمتی در حدود 601 دلار عرضه شود. پاناسونیک برنامه ریزی کرده است تا 500 دستگاه از این سیستم را در هر ماه تولید کند.
بد نیست بدانید که شرکت ژاپنی پاناسونیک در سال 2012 عنوان پرفروش ترین تولیدکننده تجهیزات سرگرمی و ناوبری خودرو را در اختیار گرفته است و محصولات متنوعی را به این بازار معرفی و عرضه می کند.
پاناسونیک در حال حاضر سهم 12.1 درصدی از کل بازار تجهیزات سرگرمی و ناوبری خودرو را در اختیار دارد و شرکت پایونیر با سهم 9.8 درصدی از این بازار رقیبی جدی برای آن به حساب می آید.
برگرفته از
ناوبری هوشمند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه