ورود توشیبا به دنیای کروم بوک‌ها با گامی «بزرگ»

نویسنده:

۰۹:۳۵:۴۲


 با آنکه این محصول از نظر اندازه صفحه نمایش، بزرگترین کروم بوک حال حاضر نیست (این رکورد در اختیار HP Chromebook با صفحه نمایشی 14 اینچی است)، اما برای کروم بوک ها که محصولاتی مبتنی بر امکانات ارتباطی هستند، بدون تردید این اندازه، کاربران را به تماشای ویدیوهای آنلاین ترغیب خواهد کرد. این کروم بوک حتی از یک پورت HDMI استاندارد برای انتقال تصویر به تلویزیون ها یا صفحه نمایش های خارجی بهره می گیرد. این لپ تاپ از دو پورت USB و اسلات کارت حافظه SD نیز برخوردار است.
صفحه نمایش غیرلمسی کروم بوک توشیبا از رزولوشن 1366 x 768 پیکسل بهره می برد که نشاندهنده عدم تمایل توشیبا برای رقابت با لپ تاپ هایی چون رتینابوک ها و  در سوی مقابل، علاقمندی این شرکت به پایین آوردن قیمت محصولش تا حد ممکن و رسیدن به رقم جذاب 279 دلاری است. از نظر قیمت محصول توشیبا با HP Chromebook 11 که صفحه نمایشی 11.6 اینچی دارد، برابری می کند.
با توجه به توسعه فرآیند طراحی لپ تاپ از صفر،  کروم بوک توشیبا تنها با ضخامت 0.8 اینچ و وزن 3.3 پوندی، محصولی جذاب از کار درآمده و از قابلیت حمل بالایی نیز برخوردار است. هرچند به هیچ وجه نمی توان آن را از این نظر، با اولترا بوک های حال حاضر بازار مقایسه کرد.

این کروم بوک اصلا کوچک به نظر نمی آید و این همان ایده اصلی توشیباست.
از نظر مشخصه های سخت افزاری، کروم بوک توشیبا به پردازنده Intel Celeron ، دو گیگابایت RAM و 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی مجهز شده است. البته فضای ذخیره سازی در مورد کروم بوک ها قابلیتی جانبی محسوب می شود چراکه عملیات اصلی آن ها در فضای کلاود انجام گرفته و Google صد گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان برای خریدار هر کروم بوک در Google Drive در نظر می گیرد.
کروم بوکِ بزرگ اما نه خیلی بزرگ توشیبا، به زودی  و از 15 فوریه پیش رو به بازار خواهد آمد.

برگرفته از
نمایشگاه CES
لینک کوتاه
برچسب ها