ممنوعیت فروش Bitcoin و محصولات مرتبط با آن از سوی بزرگترین فروشگاه اینترنتی چین

نویسنده:

۰۸:۳۷:۲۱


پس از تصمیم بانک مرکزی چین به ممنوعیت تمامی سرویس‌های مالی مرتبط با bitcoin  در سال گذشته، تائوبائو، اعلام کرده است که از 17 ژانویه، اجازه فروش bitcoin و ارز‌های مجازی مرتبط با آن چون Litecoin را نخواهد داد.
با آنکه تجار امکان پذیرش bitcoin به عنوان نوعی از پرداخت ها، را خواهند داشت اما از فروش ارز‌های رمزگذاری شده، کاری که در آمریکا و انگلیس در eBay انجام گرفته و با دلار و استرلینگ مبادله می‌شود، منع خواهند شد.
در مطلبی که توسط تائوبائو منتشر و توسط coindesk ترجمه شده، چنین آمده است:«به منظور ارتقای امکان توسعه سالم و اطمینان یافتن از سود اعضای مان، تغییراتی در قوانین سایت برای تطابق هر چه بیشتر با قوانین دولتی صورت پذیرفته است.
لیست ممنوعه ما حالا شامل آیتم‌هایی نظیر bitcoin، Litecoin و دیگر ارزهای مجازی نیز خواهد بود….این تغییرات از چهاردهم ژانویه اعمال خواهند شد».
منع فروش موارد مربوط به آموزش و اداره کسب و کار با Bitcoin
اما تائوبائو تنها bitcoin را به لیست ممنوعه خود اضافه نکرده بلکه آموزش‌های مربوط به نحوه درآمدزایی و استفاده از سخت افزار و نرم افزار تأمین این نوع ارز،فرآیندی که شامل شبکه ای از کامپیوترها برای حل معادلات پیچیده ریاضی بود، را هم جزو این لیست قرار داده است.  
اما نکته شگفت انگیز این است که بر خلاف زمانی که بانک مرکزی چین مسئله ممنوعیت این ارز را اعلام کرد، این بار و پس از ممنوعیت آن توسط تائوبائو، ارزش bitcoin در بازار مبادلات ارزی چین میزان اندکی افت کرده و ساعاتی بعد به وضعیت پیشین خود بازگشت.
تائوبائو توسط گروه Alibaba که مالک بزرگترین پلت فرم پرداخت آنلاین چین با نام Alipay است، اداره می‌شود.قسمتی از گروه Alibaba به یاهو تعلق داشته و این گروه ادعا می‌کند بیش از 500 میلیون نفر کاربر ثبت شده دارد.
قوانین منع استفاده از bitcoin در چین کاملا در نقطه برابر سیاست‌های آمریکا که سعی در درک بهتر ارزهای رمزگذاری شده ،علیرغم رابط نزدیک آن با قاچاق اسلحه و مهمات، دارند، قرار دارد.
سناتور تام کارپر می‌گوید باید دیدمان را نسبت به Bitcoin و پتانسیلی که می‌تواند در سال‌های پیش رو در اختیار ما قرار دهد، تغییر دهیم و سعی نکنیم آن را در نطفه خفه کنیم. همه ما می‌دانیم که با استفاده از ارزهای مجازی چون bitcoin امکان وقوع اعمال مجرمانه وجود دارد اما از سویی، همه ما هم  بر روی مزایای آن توافق داریم. Bitcoin می‌تواند انجام تراکنش‌های مالی میان خریداران و فروشندگان را تسهیل کند، به پیشرفت و توسعه اینترنت و تجارت ملی کمک کرده و از هزینه‌های انجام تراکنش‌های مالی نیز بکاهد.

برگرفته از
Bitcoin
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه