خیز بلند نیتندو در بازار چین با از میان برداشتن ممنوعیت‌های قانونی کنسول‌های بازی

نویسنده:

۰۸:۴۲:۳۹


این تصمیم دولت چین می‌تواند راه را برای نینتندو، سونی و مایکروسافت برای ورود به سومین بازار بزرگ کنسول‌های بازی دنیا هموار کند.
یکی از بازرگانان ژاپنی می‌گوید: نینتندو مدت‌ها از نعمت وجود عاملی که  به پیشرفت آن‌ها کمک کند بی بهره بوده و حالا بازار چین می‌تواند کمک بزرگی به آن‌ها در برگشت به بازی باشد.
با اینحال، باز هم سازندگان کنسول‌های بازی به دلیل روبرو بودن با نسلی که بدون هیچ ارتباطی با Wii ، PlayStation و یا Xbox بزرگ شده اند، کار دشواری در پیش دارند. مشهورترین بازی‌های ویدیویی در چین بازی‌های رایگان هستند و کاربران تنها برای دسترسی به امکانات اضافی چون اسلحه‌ها پول پرداخت می‌کنند.
قیمت محصول هم برای سازندگانی که به دنبال تسخیر بازار چین هستند، مشکل دیگری به نظر می‌رسد. بیش از هفتاد درصد کاربران علاقمند چینی، کمتر از 660 دلار در ماه درآمد دارند که تنها اندکی بیش از قیمت Xbox One جدید در ایالات متحده است.
یکی دیگر از مشکلات پیش رو، وجود کنسول‌های قاچاق در بازار است که امکان اجرای بازی‌های هک شده را برای بازیکنان فراهم می‌کند.  سخنگوی Nintendo روز سه شنبه در اظهار نظری گفت: شرکت هنوز در مورد فرصت‌های موجود در بازار چین به اطمینان دست نیافته است.
ارزش سهام نینتندو دیروز با افزایش 6.8 درصدی به 15280 ین رسید. بازرگان ژاپنی بر این عقیده است که کاهش ارزش ین در ژاپن به سود نینتندو خواهد بود. در حال حاضر هر دلار آمریکا با 104.69 ین ژاپن برابری می‌کند که نسبت به پنج سال اخیر اتفاقی بی سابقه است.
در مقابل سهام سونی که تجارت آن فرای کنسول‌های بازی است و کمتر نسبت به پایین آمدن نرخ ین حساس است، با 0.2 درصد کاهش به 1796 ین رسید. البته رشد ارزش سهام سونی در سال 2013 با فاصله زیادی نیتندو را در بازار توکیو پشت سر گذاشت.

برگرفته از
نیتندو
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه