سناتور آمریکایی: Bitcoin نباید در نطفه خفه شود

نویسنده:

۱۱:۲۰:۳۲


سناتور تام کارپر، رئیس کمیته امور امنیتی و دولتی در سنای آمریکا می‌گوید FBI و سرویس درآمد بین المللی (IRS) به وی اطمینان داده‌اند که می‌توانند استفاده‌های غیرقانونی از bitcoin و دیگر ارزهای مجازی در مواردی چون چون پولشویی و قاچاق مواد مخدر را کنترل کنند.
کارپر که با CNBC مصاحبه می‌کرده، وضعیت کنونی ارزهای مجازی را به نقاط آغازین اینترنت تشبیه کرده و خواسته است تا فضای لازم برای رشد و توسعه آن ها، مهیا شود.
کارپر می‌افزاید: « همه ما می‌دانیم که با استفاده از ارزهای مجازی چون bitcoin امکان وقوع اعمال مجرمانه وجود دارد اما از سویی، همه ما هم  بر روی مزایای آن توافق داریم. Bitcoin می‌تواند انجام تراکنش‌های مالی میان خریداران و فروشندگان را تسهیل کند، به پیشرفت و توسعه اینترنت و تجارت ملی کمک کرده و از هزینه‌های انجام تراکنش‌های مالی نیز بکاهد».
این اظهار نظر سناتور پس از بررسی استفاده از ارزهای مجازی و bitcoin در سنای ایالات متحده به دلیل عدم تمرکز و مدیریت از سوی هیچ یک از بانک ها، صورت پذیرفته است. کارپر می‌گوید: «زمینه‌های ابتدایی به وجود آمده است…اجازه دهید مراقب موارد سوء استفاده باشیم و آن‌ها را کنترل کنیم، قانونی بیابیم و استفاده‌های نامشروع را به گونه ای محدود کنیم؛ این درست کاریست که ما در حال حاضر، در حال انجام آن هستیم».
با آنکه bitcoin می‌تواند و در حال برای خرید غیرقانونی مواد مخدر ، اسلحه و اطلاعات کارت‌های اعتباری به سرقت رفته استفاده می‌شود،  امکان استفاده‌های قانونی گسترده ای از آن وجود داشته و افق‌های بلند پروازانه، به آن ارزش بیشتری می‌بخشد.
رویکرد کارپر به Bitcoin نسبت به چینی‌ها که اخیرا تمامی موسسات مالی و سرویس‌های آنلاین را از استفاده از این ارز و دیگر ارزهای رمزگذاری شده منع کرده اند، کاملا متفاوت است.
در طی همان هفته ای که اظهار نظر کارپر در مورد ارزهای مجازی به صورت گسترده ای توسط رسانه‌ها پوشش داده شد، تائوبائو، بزرگترین فروشگاه اینترنتی چین، از ممنوعیت استفاده از Bitcoin و فروش تمامی سرویس‌ها و محصولات مرتبط با آن خبر داد.

برگرفته از
Bitcoin
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه