رونمایی از جدیدترین مدل دوربین‌های کامپکت کاسیو در سال 2014

نویسنده:

۱۰:۰۰:۴۸


مردم ایران همواره به محصولات الکترونیکی ژاپنی اعتقاد خاصی داشته اند و در زمان خرید محصولات الکترونیکی بیشتر تمایل به خرید محصولات تولید ژاپن داشته اند.اما طی سال های اخیر به واسطه گسترش فعالیت تولیدکنندگان چینی و افت تبلیغات شرکت های ژاپنی شرایط متفاوت شده است و شاهد کاهش حضور محصولات ژاپنی در بازار و توزیع گسترده محصولات چینی هستیم.

کوییچی ماتسوزاکی مدیر فروش شرکت کاسیو در این رابطه می گوید متاسفانه طی سال های اخیر این اتفاق رخ داده است اما شرکت های ژاپنی در سال 2014 به دنبال توسعه فعالیت های خود هستند و امیدوار هستیم به شرایط گذشته بازگردیم.مشروح گفت وگو با مدیر فروش شرکت کاسیو در ادامه می آید:

محصولات ژاپنی همواره در ایران مورد اعتماد مردم بوده است. اما طی سالهای اخیر شاهد گسترش عرضه محصولات مشابه و البته با کیفیت پایین سایر کشورها به جای محصولات ژاپنی هستیم. شما به عنوان مدیر فروش یکی از بزرگترین کمپانی های ژاپنی چه برنامه ای برای حضور گسترده در بازار ایران دارید؟

با شما موافق هستم و متاسفانه چندین اتفاقی رخ داده است اما در سال 2014 برای برطرف کردن این مشکل بر تکنولوژی ژاپنی و کیفیت کار ژاپنی مانور داده ایم.

امیدوار هستیم با فعالیت های مناسب و ارائه تبلیغات و خدمات مناسب بتوانیم محصولات با کیفیت را روانه بازار کنیم و مردم با رضایت کامل از آنها استفاده کنند.

برای حضور در بازار دوربین های دیجیتال ایران چه برنامه ای دارید؟

برای توضیح این مطلب باید توضیحاتی را درباره تولید کنندگان دوربین در جهان و اهداف کاسیو ارائه کرد. اگر به روند تعدادی فروش دوربین های کامپکت نگاه کنیم روند رو رشدی را تا سال 2008 مشاهده می کنیم و از سال 2008 افت داشته و در سال 2013 فروش دوربین های کامپکت در مقایسه با سال 2008 کاهش یافته است.

دلیل اصلی این موضوع نیز حضور تلفن های همراه اسمارت و تبلت ها هستند و نیاز های عادی مردم را برای گرفتن عکس برطرف می کنند و البته دوربین های ابتدایی کامپکت با کاهش تقاضای بیشتری مواجه شده اند.

تولید کنندگان دوربین های دیپیتال در دنیا برای این که خود را از این شرایط نجات دهند به سمت تولید دوربین های با کیفیت و slr رفته اند و این روند حرکتی آنها بوده است. بنده هم متتقد هستم دوربین های slr تصاویر با کیفیتی را ارائه می کنند و در حال حذف دوربین های ابتدایی کامپکت خود هستند.

کاسیو هیچگاه به دنبال تولید دوربین های slr نیست و دوربین های slr کانن و نیکون به اندازه کافی در بازار وجود دارد و ما به دنبال این بازار نیستیم.

کاسیو می خواهد دوربین های کامپکت حرفه ای بسازد و این تخصص کاسیو است و به دنبال ساخت دوربین های کامپکتی است که توانایی رقابت با دوربین های slr را داشته باشند.

پرسشنامه های جدیدی که اخیرا کاسیو از مصرف کنندگان دوربین تهیه کرده است نشان می دهند که مردم به دنبال کیفیت بالای تصویر و سادگی عملکرد دوربین هستند و کاسیو این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

بر همین اساس کاسیو به دنبال ساخت دوربین های کامپکت ساده، با کیفیت و با قابلیت بالا است و در این راستا گام بر می دارد.


در مورد محصول جدید کاسیو که این اهدافی که گفتید را دارا است توضیح می دهید؟

دوربین جدید ما دوربین EX-10 است و LCD این دوربین به نسبت دوربینهای کامپکت دیگر بزرگتر می باشد و اندازه آن 3.5 اینچ است و قابلیت گردش 180 درجه ای دارد. این دوربین دارای تکنولوژی HS3 می باشد و می تواند 1000 فریم در ثانیه فیلمبـرداری و 30 فریم در ثانیـه عکاسی نمایـد .

از دیگر قابلیت های این دوربین  Mode-Tl (مرور خاطرات) می باشد که شما می توانید با این دوربین حرکت های به صورت معمولی عکاسی و با دور تند به نمایش در بیاورد و از این حالت می توان برای فیلمبرداری و عکاسی از وقایع قبلی استفاده کرد با این دوربین شما می توانید با یک بار فشان دادن شاتر 9 عکس همزمان با 9 شرایط Disply تصویر به لحاظ نورسنجی ، WB، سرعت شاتر و … داشته باشید.

همچنین در فیلترهای هنری این دوربین فیلتر کریستالی وجود دارد که شما در این حالت قابلیت فیلمبرداری و عکاسی دارید شایان ذکر است این فیلتر هنری در دوربینهای دیگر موجود نمی باشد. رینگ (حلقه ) که در کنار لنز این دوربین تعبیه شده است به شما این امکان را می دهد در هر حالتی که قرار دارید تنظیمات بهتر و ساده تری انجام دهید. مثلاً اگر در حالت عکاسی هستید این رینگ       می تواند زوم شما را نسبت به سوژه تغییر دهد. ضمناً برای سهولت در عکاسی یک شاتر دیگر نیز در قسمت جلویی دوربین و در کنار لنز قرار گرفته است.

تکنولوژی ژاپن این است که برای کوچک ترین قطعه دوربین نیز نهایت ظرافت و دقت را به خرج می دهیم و قصد ما ارائه خدمات گسترده به مخاطبان خود است.

با توجه به ویژگی هایی که این دوربین دارد به نظر می رسد مورد استقبال خوب مردم قرار بگیرد. این دوربین چه زمانی در بازار ایران توزیع می شود؟

این دوربین اواخر ماه ژانویه سال 2014 در بازار عرضه خواهد شد.

برگرفته از
دوربین‌های کامپکت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه