کلیدهای جادویی بر روی صفحات مسطح گوشی‌های هوشمند

نویسنده:

۰۹:۱۶:۲۴


وقتی برای اولین بار کار با فناوری Tactus را از نزدیک دیدیم، فناوری جادویی شرکت، ما را به شدت حیرت زده کرد. تبلتی با صفحه صاف و مسطح ، به یکباره به دستگاهی با صفحه کلید برجسته تبدیل شد.
کلیدها به شکل بی همتایی برجسته و ظاهر شده و سپس، به شکلی شگفت انگیز ناپدید می‌شوند.
Tactus سخت افزاری ساخته است که قابلیت تغییر شکل تدریجی دارد. کلیدها هنگامی که به آن‌ها نیاز دارید، به شکلی برجسته پدیدار می‌شوند و وقتی نیازی به آن‌ها نیست، ناپدید می‌شوند. می‌توانید این کلیدها را بر روی صفحه کلید فعال کنید تا تایپ کردن آسان تر و طبیعی تر شده و یا از آن‌ها به عنوان کنترل هایی برای بهبود تجربه بازی بهره بگیرید.
در اینجا نگاهی به نحوه کارکرد آن می‌پردازیم:
Tactus لایه ای نازک ساخته است که می‌تواند جای Gorilla Glass را بالاتر از سنسور لمسی و لایه‌های مختلف صفحه نمایش در گوشی‌های هوشمند و یا تبلت‌ها اشغال کند. سطح این لایه از پلیمری نیمه کشسانی استفاده می‌کند که کانال‌های بسیار ریز آن با مایع شفاف خاصی پر شده است. برای ظاهر شدن کلیدها (صفحه کلید، کنترل بازی و یا …) می‌توانید فشار مایع را در ناحیه ای مشخص افزایش دهید.  افزایش فشار بر روی مایع، سبب برجسته  شدن سطح پلیمر شود.
و اینجا جاییست که جادو به صورت کامل به وقوع می‌پیوندد و حالا، کلیدهایی واقعی بر روی صفحه ای که تابحال مسطح بود، دراختیار شما قرار دارند.
سال گذشته در CES ، Tactus در اولین نمایش عمومی  این فناوری، همه را شگفت زده کرد.  و بالاخره امسال، آن‌ها محصول خود را برای ارائه به بازار آماده کرده‌اند.
میکا یری ،مدیر بخش فناوری‌های Tactus، می‌گوید: شرکت امسال از کاور گوشی و یا تبلتی رونمایی خواهد کرد که می‌تواند برای نمایش کلیدها مورد استفاده قرار گیرد.  یری همین طور تأکید می‌کند که Tactus قصد دارد تا با همکاری با سایر شرکت ها، راه را برای استفاده از این فناوری در محصولات آن ها، در سال‌های آینده هموار کند.


برگرفته از
صفحه کلید جادویی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه