تولید میکرو-آسیاب‌ها برای شارژ گوشی‌های تلفن همراه + ویدیو

نویسنده:

۱۱:۴۴:۴۴


محققان از تولید میکرو-آسیاب‌ها برای شارژ گوشی‌های تلفن همراه خبر دادند
یکی از محققین با نام جی سی چیائو، می‌گوید اگر صدها عدد از این آسیاب بادی‌ها را به بدنه گوشی تلفن همراه بجسبانید و آن را در برابر باد بگیرید، تنها در چند دقیقه می‌توانید گوشی خاموش تان را مجددا روشن و راه اندازی کنید. این آسیاب‌ها که عرض آن‌ها حدود 1.8 میلی متر است، بسیار شکننده به نظر می‌رسند اما UTA می‌گوید آلیاژ نیکلی که آن‌ها در ساخت این اجزا استفاده کرده اند، می‌تواند بدون هیچ مشکلی در برابر بادهای شدید هم مقاومت کند.
کارخانه تایوانی WinMEMS حقوق انحصاری تجاری سازی این محصول را در اختیار گرفته و از هم اکنون بر روی کاربردهای محتمل آن‌ها در حال فعالیت است.  UTA  می‌گوید این اختراع برای ساخت میکروربات‌هایی که امکان استفاده در ابزارهای جراحی، ماشین‌های اکتشاف در مناطق بحران زده و یا ابزارهای مونتاژ میکرو ماشین‌ها را دارند، ضروری است. می‌توان پنل‌های مسطحی با هزاران آسیاب کوچک ساخته و آن را بر روی دیوار خانه‌ها یا ساختمان‌ها برای تولید انرژی مورد نیاز برای روشنایی، سیستم‌های امنیتی و ارتباطات بی سیم نصب کرده و مورد استفاده قرار داد.
این میکرو آسیاب‌ها شاید نوشداروی بحران فعلی انرژی دنیا نباشند اما نشان از تفکری دارند که می‌توانند ما را سریع تر به سمت حل این بحران بین المللی سوق دهند.


برگرفته از
میکرو-آسیاب‌ها
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه