استفاده از زنبو‌رها برای متوقف کردن بیماری‌ها

نویسنده:

۰۶:۲۳:۲۵


دانشمندان انجمن پژوهش های علمی و صنعتی (CSIRO) می گویند ریزتراشه ها می توانند ناهنجاری معروف به ضعف کلنی را که طی آن زنبورها به طور مرموزی از کندوها ناپدید می شوند و کنه انگلی واروآ غالب میشود را برطرف کنند.
 دانشمندان پس از به خواب بردن زنبورها با استفاده از خنک سازی، از موچین های ریزی برای چسباندن حسگر به زنبورها استفاده خواهند کرد که هرکدام 5 میلی گرم و 2.5 میلی متر هستند. برخی از زنبورهای کوچک که بیش از بقیه مو دارند بایستی از قبل موهایشان تراشیده شود و سپس حسگر به آن‌ها چسبانده شود.
این مطالعه به کشاورزان و باغداران کمک می‌کند تا درک بهتری از محصولات و مدیریت آن ها داشته باشند. زنبورهای عسل با خدمات گرده افشانی رایگانی که ارائه می‌دهند نقش مهمی در کشاورزی برعهده دارند. دانشمندان می‌خواهند در طول تابستان این حسگرها را به 5000 زنبور عسل در ایالت جنوبی تاسمانیا متصل کنند. زمانی که یک حشره از یک ایست بازرسی عبور می‌کند، حسگرهای تشخیص فرکانس رادیویی مانند یک برچسب الکترونیکی برای خودروهایی که از عوارضی عبور می‌کنند عمل می‌کند. این به دانشمندان کمک می کند که تصویری سه بعدی از حرکات حشرات تهیه کنند، فرآیندی که به آن "ازدحام سنج" هم می‌گویند. دانشمندان در تلاشند که اندازه این حسگرها را به یک میلیمتر مربع برسانند تا بتوان از آن‌ها برای حشرات دیگری از جمله پشه‌ها نیز استفاده کرد.

ترجمه: فائزه مسعودی فر

برگرفته از
زنبو‌رها برای رفع بیماری‌ها
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه