فناوری جدید گوگل داخل لنز چشمی + ویدیو

نویسنده:

۱۰:۵۱:۰۹


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن‌‌پست، این شرکت بزرگ اینترنتی در وبلاگ رسمی طرح جدیدی را معرفی کرده است که به موجب آن یک لنز چشمی هوشمند در قالب نسل جدید فناوری‌های پوشیدنی به دست کاربران می‌رسد.

البته باید گفت که حداقل مدل کنونی این لنزها برای دریافت ایمیل‌های رسیده و ارسال آن‌ها به مغز انسان ساخته نشده‌اند و با هدف دیگری تکمیل می‌شوند. شرکت گوگل هدف از ساخت این لنزهای چشمی را درمان بیماری دیابت به عنوان یکی از بزرگترین اختلالات سلامتی و جسمانی معرفی کرده است.

گوگل توضیح داده است فعلا مدل مفهومی از این لنزهای نرم و منعطف ساخته شده است. این لنزها دو لایه مجزا دارند که بین آن‌ها حسگرها قرار گرفته‌اند و میزان قند موجود در اشک چشم را بررسی می‌کنند.

این لنزها همچنین حاوی آنتن، خازن کوچک و دستگاه کنترلی می‌شوند و بنابراین اطلاعاتی جمع‌آوری شده توسط آن‌ها به دستگاه‌های مربوطه انتقال میابد تا مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند.

بر اساس توضیحات مختصری که گوگل در مورد این فناوری داده است، این تراشه و حسگرها روی یک لایه کوچک از جنسی شبیه به فیلم‌های پلاستیکی کشیده شده‌اند.

حفره کوچکی که روی هر یک از این لنزها ایجاد شده است امکان تراوش اشک چشم را از داخل آن فراهم می‌کند تا از این طریق میزان قند موجود در اشک طی مطالعات عادی روزانه مورد محاسبه قرار گیرد.

بر اساس "طرح ملی آموزش بیماران دیابتی آمریکا" پیش‌بینی شده است که 382 میلیون نفر در جهان و 25.8 میلیون نفر در آمریکا به بیماری دیابت مبتلا هستند.

برگرفته از
لنز چشمی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه