با ایپو، گور خر الاغ آشنا شوید

نویسنده:

۱۱:۱۴:۳۹


ایپو چهار ماه پیش در فلورانس ایتالیا متولد شد. او که حاصل ملاقات تصادفی و غیرمعمول پدر و مادرش است دوازده ماه پس از پریدن مارتین، گورخر پدر از روی فنس و وارد شدن به محوطه الاغ ها و آشنا شدن با گیادا الاغ مادر به دنیا آمد. پدرو مادر ایپو درمزرعه "آگلیتی" زندگی می‌کردند. این مزرعه که توسط یگ خانواده اداره می شود برای نگهداری از حیوانات نجات یافته از سیرک‌ها، باغ وحش‌ها یا صاحبان سو استفاده‌گر ساخته شده است. این خانه در حال حاضر 170 حیوان از جمله لاما، شتر و خوک دارد و حالا این دورگه دوست داشتنی به جمع آنها اضافه شده است. مارتین، گور خر پدر سالها پیش از یک باغ وحش ورشکسته نجات داده شده بود و گیادا، الاغ مادر برای جفتگیری به این مزرعه آورده شده بود. صاحبان این مزرعه که از جفتگیری یک الاغ با یک گورخر اطلاعی نداشتند در زمان زایمان الاغ مادر پس از متولد شدن موجودی با پاهای راه راه بسیار متعجب شده بودند. دختر مزرعه‌دار می‌گوید: ایپو که بسیار بازیگوش است هم شیر می خورد و هم به هویج علاقه زیادی دارد". صاحبان این مزرعه بسیار خوشحالند زیرا پس از معروف شدن ایپو پیشنهاداتی از دیزنی برای ساخت کارتون و شرکت‌های دیگر برای ساخت اسباب بازی هایی با الهام از ایپو داشتند.
جانوران دو رگه گورخر-الاغ مانند ایپو بسیار کم‌یابند، جانورانی که ترکیبی از صفات هر دو والد هستند، و ظاهر کلی‌شان بیشتر به الاغ شبیه است ولی پاها و شکمشان راه راه است و دمای بدنشان بیشتراز دمای بدن الاغ است.
متاسفانه این جانوران اغلب به دلیل تعداد متفاوت کروموزوم‌هایشان نازا هستند ولی این باعث نمی‌شود زندگی ناسالم و بی‌کیفیتی داشته باشند. ایپو اکنون در محل زندگی‌اش دوستان بسیار زیادی پیدا کرده و افراد زیادی برای دیدن این موجود نادر و عکس گرفتن با او به سراغش می‌آیند.

ترجمه: فائزه مسعودی فر
برگرفته از
گور خر الاغ
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه