چاق نمانید!؛ فناوری بالون معده عرضه شد

نویسنده:

۰۴:۰۱:۰۱

این سیستم توسط شخصی به نام سان‌دییگو، از شرکت درمانشناسی اوبالون، طراحی شده است و این امکان را فراهم می‌کند که بالون معده، بدون عمل جراحی، در داخل شکم تعبیه شود.


این سیستم، پس از پشت سر گذاشتن آزمایشات موفقیت آمیز، در انگلستان و سپس در ایالات متحده امریکا در حال اجرا است.
دلیل تمایز این سیستم از دیگر بالون‌های معده این است که این سیستم بدون نیاز به بیهوشی یا خواب آلودگی بلعیده و سپس متورم می‌شود.
این بالون درون کپسول ژله‌ای بسته‌بندی می‌شود که درون معده حل و سپس در طول لوله متورم می‌گردد.
سپس لوله کشیده می‌شود و به دریچه خروجی، که خودش را درزگیری و آب بندی می‌کند، اجازه می‌دهد بالون را در حالت متورم نگه دارد.
می‌توان 2 تا 3 بالون را در شکم بیمار گنجاند و بعد از 3 ماه، این بالون‌ها با استفاده از روش آندوسکوپی سنتی برداشته خواهند شد.
شیوه عملکرد بالون این گونه است که بالون فضای درون معده را اشغال می‌کند و باعث می‌شود بیمار بعد از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری کند. در نهایت مقدار غذای دریافتی فرد کاهش می‌یابد.
هلن فلکنی اهل شلنی در هرتفوردشایر، در دوره آزمایش این محصول، دو بالن درون معده‌اش تعبیه شده بود.
او به اسکای نیوز گفته بود: «قبل از داشتن بالون معده، وزن من زیاد بود اما حالا کمتر شده است. بنابراین، من بسیار خوشحالم زیرا این کاهش وزن باعث شده است از درون احساس خیلی بهتری داشته باشم.»
برخی دکترها و متخصصان نسبت به استفاده از بالون معده ابراز نگرانی کرده‌اند.
آنها نگرانند که این عمل می‌تواند به جای ایجاد امید برای رسیدن به تناسب هر چه سریعتر، به اضافه شدن وزن و توقف تلاش برای کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش منجر شود.

ترجمه : ماجده محمدی

برگرفته از
فناوری بالون معده
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه