عکاسی بهتر از ماشین‌ها

نویسنده:

۰۷:۵۸:۴۲

همه ما یک دوربین و اغلب ما یک ماشین داریم ، پس برای چه این دو را ترکیب نکنید و پروژه ای کوچک برای خودتان نسازید که بر ثبت عکس های هنری از ماشین تان متمرکز است؟


شاید این کار کمی پر زحمت باشد اما شست و شو و تمیز کردن ماشین پیش از عکاسی می تواند شما را از بسیاری از ویرایش های خسته کننده رهایی بخشد. هنگامی که به محل مورد نظر رسیدید ماشین تان را در جایی قرار دهید که بهترین پس زمینه را در پشت آن داشته باشید. یک توصیه خوب این است که پیش از ثبت عکس به چرخ های ماشین زاویه ای بدهید تا قابل مشاهده باشند و به ماشین حالت جالب تر و جذاب تری بدهند.


هنگامی که برای عکاسی آماده شدید ، یک لنز واید می تواند کمک فوق العاده ای برای ثبت جزئیات بیشتر باشد ، پس از ثبت عکس از زوایای غیر معمول نهراسید. در واقع ما هم مشوق شما در این راه هستیم.

دوربین را در یک حالت تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک قرار دهید تا در مورد نوردهی نگرانی نداشته باشید و تمرکزتان بر روی زاویه هایی قرار گیرد که می توانند صحنه ای روزمره را به یک کار هنری جذاب تبدیل کنند.

سر صحنه

یکی از لوازمی که به شما در ثبت عکس های جذاب از اتومبیل ها کمک می کند ، فیلتر پولاریزه است . این فیلتر ها نه تنها به افزایش کنتراست و اشباع رنگی کمک می کنند بلکه شیشه ها را هم به صورت شفاف ثبت می کنند. نگاهی به این عکس بیاندازید تا میزان تاثیر گذاری این فیلترها بر عکس ها را دریابید.

نگاهی به عکس

ما عکس های RAW مسطح و کسل کننده را که بوسیله دوربین ثبت شده اند را برای جذابیت بیشتر آن ها ویرایش می کنیم. کارهایی که باید روی عکس صورت بگیرند این ها هستند:

عکس اصلی– این عکسی است که بوسیله دوربین ثبت شده است و فاقد کنتراست کافی و رنگ های مناسب است. در این مرحله تنها نقطه قوت آن ترکیب بندی ، آسمان و پس زمینه جالب آن است.


Levels –برای افزایش کنتراست ، لغزنده های Levels به سمت مرکز هیستوگرام کشیده شده اند. همچنین ما تصمیم گرفتیم که از میزان شدت رنگ آبی با کاهش اشباع رنگی کانال Blue بکاهیم.


تیره تر کردن-برای اینکه تصویر مان حالت خاص تری به خود بگیرید ، بخش هایی از آن را روشن و بخش هایی را تیره تر کردیم تا ظاهری کلاسیک به این عکس بدهیم. همچنین با استفاده از ابزار Hue/Saturation رنگ های سرخ را تقویت کردیم.


برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه