اپراتورهای برتر حوزه ارتباطی و فناوری اطلاعات معرفی شدند

نویسنده:

۱۱:۰۱:۴۱


به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری در این باره گفت: اپراتورهای سرویس‌های ارتباطی در دو شاخص کیفیت مکالمات (SQI) و کیفیت دریافت خدمات دیتا از طریق موبایل (GPRS) در شش ماهه گذشته مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.
حسن رضوانی افزود: با توجه به بررسیهای انجام شده در شش شهر از مراکز استانها شامل شهرهای تهران، ارومیه، بجنورد، قزوین، گرگان و رشت اپراتور همراه اول در میانگین شاخص کیفیت مکالمه (SQI) نسبت به اپراتور ایرانسل وضعیت بهتری دارد و در همین شاخص در 13 شهر از مراکز استانها شامل شهرهای ارومیه، اردبیل، اصفهان، بوشهر، بیرجند، زنجان، زاهدان، شیراز، کرمان، یاسوج، گرگان، همدان و یزد اپراتور ایرانسل از وضعیت بهتری نسبت به اپراتور همراه اول برخوردار است.
وی درباره وضعیت کیفیت مکالمه سایر شهرها عنوان کرد: در ده شهر از مراکز استانها شامل شهرهای بیرجند، زنجان، سمنان، سنندج ، یاسوج، خرم‌آباد، ساری، اراک، همدان و یزد اپراتور همراه اول و 8 شهر از مراکز استانها شامل شهرهای تبریز، مشهد، قزوین، سنندج، کرمانشاه، رشت، ساری و اراک اپراتور ایرانسل وضعیت کیفیت مکالمه قابل قبول است.
رضوانی در تشریح وضعیت قابل قبول اظهار کرد: وضعیت قابل قبول به این معنی است که مشترکین در حین انجام مکالمه در شبکه سلولی در اکثریت نقاط شهری امکان دریافت مکالمه در سطح استاندارد را دارند ولی در برخی از نقاط شهری، مشترک دارای کیفیت مکالمه مطلوب نمی‌باشد.
وی با اشاره به اینکه اندازه‌گیری انجام شده در سطح معابر شهری (Out Door) از دید مشترک بوده است، در مورد وضعیت اپراتورها در شاخص انتقال داده گفت: اپراتور همراه اول در حوزه GPRS سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده و کیفیت ارتباطات دیتا (کیفیت دریافت دیتا توسط مشترک) در همه استانها به غیر از بوشهر و هرمزگان از وضعیت خوبی برخوردار است.
رضوانی درباره وضعیت اپراتور ایرانسل افزود: اپراتور ایرانسل در حوزه GPRS‌ در سطح استانهای آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، ایلام، زنجان، کردستان، لرستان، مرکزی و همدان از کیفیت خوبی برخوردار بوده و در سایر استانها نیازمند توسعه بسترها و زیرساخت‌های لازم جهت بهبود وضعیت ارائه خدمات در این حوزه است.

برگرفته از
اپراتورهاي برتر
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه