مایکروسافت حقوق ساخت بازی Gears of War را خریداری کرد

نویسنده:

۱۲:۳۵:۵۲


شرکت پر آوازه آمریکایی مایکروسافت شب گذشته به طرفداران کنسول بازی اکس باکس وان اطلاع داد که حقوق کلی سری Gears of War را از اپیک گیمز، خالق این بازی، خریداری کرده است که این قرار داد شامل 4 بازی پیشین (که همگی برای کنسول اکس باکس 360 منتشر شده‌اند) و تمامی پروژه‌های آینده است.
 
سری Gears of War یکی از عناوین پرطرفدار و انحصاری مایکروسافت در نسل هفتم کنسول‌های بازی بود که توسط استودیو بازی‌سازی اپیک گیمز ساخته می‌شد و هیچ رابطه‌‌ای مبنی بر انحصاری بودن این بازی روی کنسول اکس باکس 360 وجود نداشت اما طی ماه‌های اخیر شایعاتی به گوش می‌رسید که قرار است این سه گانه برای کنسول‌های سونی (پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4) هم منتشر شود.
 
به نظر می‌رسد مایکروسافت به خواسته‌ی طرفدارانش پاسخ مناسبی داده و برای حفظ این بازی تنها روی پلتفرم اکس باکس دست به جیب شده و مبلغی را برای خریداری کل حقوق معنوی بازی پرداخته است. در همین حین تایید شد که نسخه بعدی این بازی توسط استودیو Black Tusk ساخته می‌شود و انحصارا برای کنسول اکس باکس وان وارد بازار خواهد شد. راد فرگوسن، که مدتی پیش اپیک گیمز را به مقصد 2K Games ترک گفته بود بار دیگر توسط مایکروسافت در استودیو بلک تاسک به استخدام در آمد تا مسئولیت کلی ساخت سری Gears of War از این پس را عهده دار شود.
 
پیش از این قرار بود راد فرگوسن استودیو جدیدی در 2K Games افتتاح کند و روی پروژه‌های جدید آن استودیو مشغول شود که پس از اعلام این خبر، شرکت 2K اعلام کرد استودیوهای جدید این شرکت همچنان در دستور کار هستند و جدایی وی از شرکت باعث عقب افتادگی برنامه‌ها نخواهد شد.
 
انتظار می‌رود که نسخه بعدی Gears of War به تهیه‌کنندگی راد فرگوسن در سال 2015 برای کنسول اکس باکس وان منتشر شود.

محسن وفانژاد

برگرفته از
Gears of War
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه