برای اولین بار در تاریخ: صادرات یک میلیارد تلفن همراه هوشمند در یک سال

نویسنده:

۰۱:۵۴:۱۸


بنا بر گزارش سازمان اطلاعات بین الملل، فروشندگان بیش از یک میلیارد تلفن همراه هوشمند را در سال 2014 صادر کرده‌اند.  بخش عمده 4.38 درصد از 725.3 میلیارد دستگاه در سال 2014 صادر شد.
به سختی می‌توان چنین افزایش رشد شگفت‌آوری در صنایع دیگری یافت. رومان ت. لیاماس، مدیر تحقیقات تلفن های موبایل در IDC ، به وب‌سایت Mashable این طور گفته است: «در حقیقت دلیل اینکه این رشد به این اندازه مورد توجه ما قرار گرفته این است که تقاضا برای این محصول همچنان بسیار بالاست.»
همین دوسال پیش، این عدد نیم میلیارد دستگاه بود، پس اینها شواهدی هستند که نشان می‌دهد چقدر این تلفن‌ها در میان مردم محبوب هستند و در حال حاضر چقدر بازار این محصول رقابتی است.
روند رو به رشد گرایش به این محصول همراه با بزرگ شدن صفحه‌نمایش این تلفن‌ها و بالا رفتن قیمت آن ارتباط مستقیم دارد.
به گفته لیاماس، بازار فبلت، تلفن‌های هوشمندی با صفحه نمایش 5 اینچ و کمی بزرگتر، در حال پیشرفت هستند.
در پایان سال گذشته، نزدیک به 18 درصد از تلفن‌های هوشمند را فبلت‌ها تشکیل می‌دادند ، 7 درصد بیشتر از سال قبل. امسال احتمالاً بالاتر از 25 درصد خواهد بود. این نشان‌دهنده وضع خوشایند بازار است؛ البته صفحه‌نمایش‌های بزرگ مورد پسند همه افراد نیست. با این حال بدیهی است این محصولات بازار خود را خواهند داشت.
به گفته لیاماس، صنعت تلفن هوشمند در سال آینده نیز این رشد خود را ادامه خواهد داد اما ما انتظار پیش را خواهیم داشت.
رشد در برخی نقاط ثابت خواهد ماند. احتمالاً نه امسال بلکه در 5 یا 6 سال آینده. او افزود: «ما در ایالات متحده امریکا به حد اشباع رسیده‌ایم. بنابراین، در آینده رشد کندتری خواهیم داشت.»
شرکت سامسونگ پیشروی بی‌چون و چرا در صادرات تلفن‌های هوشمند در سال  2013 بوده است. سامسونگ پیشگامی خود را مدیون تقاضای بالا برای گوشی‌های Galaxy S3 ، Galaxy S4 و Note خود است. با این وجود، شرکت اپل بالاترین رکورد صادرات این محصول را در سه ماهه چهارم سال تجربه کرد که این ناشی از عرضه گوشی‌های iPhone 5S و iPhone 5C به بازارهای بین‌المللی است. شرکت مذکور سال به سال افزایش کمی نسبت به همه فروشندگان پیشرو در این زمینه داشته است.
هواوی رتبه سوم سال را به خود اختصاص می‌دهد. در این رده‌بندی شرکت ال‌جی و لنوو، با وجود عدم عرضه محصول در امریکای شمالی یا اروپای غربی، بعد از آن قرار می‌گیرند.

ترجمه: ماجده محمدی

برگرفته از
صادرات یک میلیارد تلفن همراه هوشمند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه