شایعه: پرونده مدیر عامل بعدی مایکروسافت بسته شد

نویسنده:

۰۸:۳۷:۴۰

در این گزارش آمده که ساتیا نادلا، معاون اجرایی بخش سرویس‌های ابری و گروه‌های سرمایه‌گذاری مایکروسافت به عنوان مدیر عامل بعدی معرفی می‌شود. او پیش از این رئیس بخش‌های تحقیق و توسعه‌ی بخش آنلاین شرکت بوده و سابقه فعالیت در شرکت "سان میکروسیستم" را داشته است.
 
همچنین گفته شده که بیل گیتس، موسس شرکت و رئیس هیئت مدیره، نیز به طور کامل از ریاست برکنار خواهد شد و هیچ پستی دیگر در شرکت خودش نخواهد داشت. پیش‌بینی شده که جان تامسون از مدیران برجسته مایکروسافت جانشین وی خواهد شد.
 
اگر این گزارش صحت داشته باشد طی چند ماه آینده، نادلای 46 ساله باید خود را آماده کند تا جانشین استیو بالمر 57 ساله شود. استیو بالمر در مهم‌ترین فعالیت سال آخر مدیریتش، بخش گوشی‌های موبایل نوکیا را به طور کامل با مبلغ 7.2 میلیارد دلار خریداری کرد.
 
پیش از اینکه نام ساتیا نادلا مطرح شود، از کوین ترنر و تونی بیتس (مایکروسافت)، آلن مولالی (شرکت فورد)، استفان الوپ (نوکیا)، استیون مولنکومپف (کوالکام) و هنس وستبرگ (اریکسون) به عنوان افراد لایق پست مدیر عاملی مایکروسافت اسمی به میان آمده بود.
 
پس از برکناری بالمر و همچنین جدا شدن بیل گیتس به طور کامل از شرکت می‌توان گفت که مایکروسافت به پایان یک دوره‌ی خاص رسیده و شروع متفاوتی با چهره‌های جدید خواهد داشت. مدیرعامل و همچنین رئیس هیئت مدیره جدید مایکروسافت می‌توانند سیاست‌های متفاوتی در مورد تک تک محصولات شرکت اتخاذ کنند. از محصولات نرم افزاری گرفته تا بخش سخت افزاری که شامل کنسول‌های بازی می‌شود.
محسن وفانژاد

برگرفته از
ساتیا نادلا
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه