مجسمه‌هایی از کره

نویسنده:

۰۶:۱۹:۰۶

ساختن چنین مجسمه‌هایی بسیار دشوار است زیرا امکان ذوب شدن در دمای عادی وجود دارد، پس مجسمه ساز باید در استودیو‌هایی با دمای خاص کار کند و این دما نباید از 13 درجه بیشتر باشد.
سخت‌ترین قسمت کار برای جیم، ساختن و فرم دادن قطعات کوچک مجسمه‌هاست زیرا کره به شدت نرم و حالت‌پذیر است و در مقابل، فرم دهی قطعات بزرگ آسان است.
جیم ویکتور می‌گوید کار کردن با کره در مقایسه با خاک رس بسیار پیچیده تر و زمان‌بر تراست و باید به عواملی چون اندازه و پیچیدگی اشکال، توجه کرد.
به گفته شرکت سازنده کره، این مجسمه‌ها علاوه بر تاثیر روانی مثبت، توانستند درآمد زیادی را برای کارمندان شرکت  در پی داشته‌باشند.
در ابتدا، جیم ویکتور کار مجسمه سازی را با برنز یا چوب و موادی از این دست شروع کرد که به گفته خودش فقط افراد علاقه مند به هنر را جذب می‌کرد و این اصلاً از نظر اقتصادی به صرفه نبود. اما مجسمه سازی با کره ، برخلاف عدم علاقه خودش به این کار، درآمد زیادی به همراه داشت.
جیم موضوعات مجسمه‌هایش را بر اساس علاقه مردم انتخاب کرده‌است. بیشتر مجسمه‌های او را خوک‌ها، گوسفندان، گاو‌ها و در کل موضوعاتی نزدیک به مزرعه و زندگی روزمره مردم تشکیل داده‌اند.
این هنرمند اکنون در حال کار بر روی مجسمه‌هایی از انسان، اتومبیل و کشتی می‌باشد. ترجمه: نازنین غرقی

برگرفته از
مجسمه‌هایی از کره
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه