درمان زخم گلوله تنها در 15 ثانیه

نویسنده:

۰۵:۲۳:۴۰


آخرین گجت میدان جنگ که X-STAT  نامیده می‌شود، از یک تغییر اساسی بر روی یک علم ساده به وجود آمده‌است. این گجت راهی جدید برای درمان زخم‌های عمیق ناشی از گلوله که کار در ارتش را دردناک کرده است، به حساب می‌آید.
به سادگی و سرعت یک اسفنج آشپزخانه، فقط در 15 ثانیه در سطح زخم باز می‌شود و تمام سوراخ زخم رامی‌پوشاند و فشار کافی را برای جلوگیری از خون ریزی زیاد را ایجاد می‌کند. طراح X-STAT ، RevMedx ، اظهار داشته است که ساده بودن این تکنولوژی بسیار مهم و حیاتی می‌باشد.
این اسفنج‌ها که به اندازه یک سکه 10 سنتی هستند و از اسفنج‌هایی با استاندارد بالای پزشکی که با یک لایه از مواد متوقف کننده خون ریزی پوشیده شده‌اند. اسفنج‌ها از طریق یک لوله پلاستیکی به داخل زخم تزریق می‌شوند. از آن جایی که اسفنج‌ها یه سطوح خیس می‌چسبند، با فشار خون یا حرکت، از بدن فرد مصدوم بیرون نمی‌آیند.
به گفته RevMedx ، خون ریزی‌های غیر قابل کنترل دلیل اصلی مرگ در میدان‌های جنگ و دومین دلیل مرگ در عملیات پلیسی می‌باشد. با توجه به یک گزارش منتشر شده در مرکز ملی فناوری زیستی اطلاعات،  بالاترین درصد مرگ و میرهای قابل جلوگیری در جنگ‌ها از سال 2001 تا 2009 مربوط به خون ریزی‌های شدید است.   RevMedx که در سال 2009 تاسیس شده، تمام تمرکز خود را بر روی حل این مشکل گذاشته و باور دارد که تزریق اسفنج‌ها پوشانده شده با لایه از مواد ضد خون ریزی، راه حل این مشکل می‌باشد.
ترجمه: نازنین غرقی

برگرفته از
درمان زخم گلوله تنها در 15 ثانیه
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه