آمازون یک استودیو بازی‌سازی خرید

نویسنده:

۱۰:۳۷:۳۵

روز گذشته وبسایت تک‌کرانچ از خرید آخر آمازون خبر داد و اندکی بعد این کمپانی صحت خبر را اعلام کرد. این اقدام آمازون می‌تواند در جهت فعالیت بیشتر این کمپانی در زمینه بازی‌های ویدئویی باشد. مدتی پیش خبر رسیده بود که جف بزوس، مدیر عامل آمازون، با ایده‌های ساخت یک کنسول بازی اندرویدی موافقت کرده است.
البته آمازون هم اکنون هم یک استودیو داخلی بازی‌سازی دارد که عمده فعالیت این استودیو ساخت بازی‌های کوچک برای پلتفرم‌های موبایل هست. اما به نظر می‌رسد خریداری استودیو "دابل هلیکس" در جهت بزرگ‌تر شدن شرکت در این حوزه باشد. هنوز اظهار نظر رسمی از سوی مقامات آمازون یا این استودیو منتشر نشده است و مشخص نیست که هدف از این خرید چه بوده.
استودیو بازی‌سازی دابل هلیکس در سال 2007 تشکیل شد و اکنون نزدیک به 75 کارمند در اختیار دارد. اولین ساخته‌ی این شرکت از سری سایلنت هیل بود اما اولین بازی قابل توجه این شرکت Killer Instinct نام دارد که 2 ماه پیش برای کنسول بازی ایکس باکس وان عرضه شد.
بازی جدید این شرکت با همکاری شرکت ژاپنی کپکام Strider نام دارد که تا چند روز دیگر وارد بازار خواهد شد. اما تصویری که در بالا می‌بینید متعلق است به بازی جدید این استودیو که شایعه شده بود در انحصار کنسول اکس باکس وان خواهد بود و مایکروسافت نشر آن را به عهده خواهد گرفت. هنوز مشخص نیست که این عنوان کنسل خواهد شد یا اولین قدم جدی آمازون در زمینه بازی‌های ویدئویی است.
محسن وفانژاد

برگرفته از
استودیو بازی‌سازی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه