سرمایه‌گذاری تازه گوگل برای افزایش عمر مردم

نویسنده:

۱۲:۴۰:۳۵

 
به گزارش فارس به نقل از لس آنجلس تایمز، شرکت Calico در زمینه مقابله با امراضی فعال است که بر اثر افزایش سن به سراغ انسان می آید.
لاری پیج مدیر عامل گوگل در این مورد گفته است: شرکت یاد شده که توسط برخی مدیران برجسته اپل و شرکت دیگری به نام Genentech مدیریت می شود در آینده در زمینه بیوتکنولوژی و مراقبت‌های درمانی به دستاوردهای قابل توجهی دست می‌یابد.
گوگل از ارائه هرگونه جزییات در مورد نحوه انجام این سرمایه گذاری و همین طور مبلغی که به این امر اختصاص یافته خودداری کرده است. مدیر این طرح یکی از افراد پیشرو در عرصه بیوتکنولوژی به نام آرتور لوینسون خواهد بود که قبلا در هیات مدیره گوگل نیز عضویت داشته است.
البته شرکت‌های مستقل فعال در عرصه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی چندان در مورد این سرمایه گذاری خوش بین نیستند. آنها می گویند بعید است گوگل با این کار بتواند به اهداف خود دست یابد. دیوید بریلر مدیر شرکت Health Evolution Partners در این مورد می گوید افزایش طول عمر انسان هدف بسیار مهمی است که دستیابی به آن به تلاش و همتی در مقیاس بسیار وسیع انسانی نیاز دارد.
منابع نزدیک به گوگل می گویند این شرکت امیدوار است با تغییر در روش های درمانی و ارتقای نظام خدمات درمانی به این هدف خود دست یابد. اما مشخص نیست رویکردهای معمولا نامتعارف گوگل در این زمینه ها تا چه حد پاسخگوی نیازها و واقعیات جوامع انسانی باشد.

برگرفته از
افزایش عمر مردم توسط گوگل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه