آیا سیستم چند همسری فقط در خاورمیانه اتفاق می‌افتد؟

نویسنده:

۱۰:۰۵:۵۴

آلینا اولین همسر بود و پس از او ویکی و والری آمدند! دارگرها اعضای یک ازدواج چند همسری هستند و این سبک زندگی به گفته آنها با عقاید مورمون‌های اصولگرا سازگار است.
جو با دختر عموهایش آلینا و ویکی در سال 1990 ازدواج کرد. ده سال بعد خواهر دوقلوی ویکی، والری پس از چند ازدواج ناموفق به جمع آنها اضافه شد. او پنج بچه از ازدواچجهای قبلی‌اش به خانه جو آورد.
این خانواده چند سال است که آشکارا با هم زندگی می‌کنند و حتی در سال 2011 کتابی با عنوان " عشق به سه نفر" منتشر کردند. ولی جو دارگر می‌گوید خیلی وقت بود که نگران بود تحت قوانین ضد چند همسری ایالت غربی آمریکا دستگیر شود. او می‌گوید "چهار سال پیش در مکان‌های عمومی ترس واقعی را حس می‌کردم". او ادامه می‌دهد که پدربزرگش نیز به همین خاطر به زندان افتاده بود و او همیشه نگران بود. در ماه دسامبر قاضی کلارک وادوپ قانون ممنوعیت زندگی مشترک بدون ازدواج قانونی را مغایر با حق آزادی مذهب دانست و از این رو وضعیت خانواده دراگرها کمی بهتر شد. آلینا دراگر که خود یک وکیل است می‌گوید حرف‌های جدید این قاضی تسکینی بر وضعیت ماست. او می‌گوید افراد بزرگسال می‌بایست برای انتخاب چیزهایی که می‌خواهند آزاد باشند و کسی حق ندارد که بگوید چگونه باید دیگران را دوست بداریم.
اگرچه خانواده دراگر به این سبک زندگی می‌کنند و مشکلی ندارند ولی مطالعه‌ای در دانشگاه کلمبیا نشان می‌دهد که سیستم چند همسری می‌تواند منجر به جرم، خشونت، فقر و نابرابری جنسیتی در جوامع شود.  
از آنجایی که این سیستم می‌تواند برای افراد گران تمام شود خیلی از خانواده‌های چند همسری این وضعیت را اعلام نمی‌کنند و تعداد دقیق افرادی که سیستم چند همسری را برگزیده‌اند مشخص نیست ولی تخمین زده می‌شود حدود 40 هزار شهروند اوتایی در خانواده‌های چند همسری زندگی می‌کنند.
ترجمه: فائزه مسعودی فر

برگرفته از
چند همسری
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه