پیدا شدن نقشه ساخت کشتی نوح به قدمت ٤٠٠٠ سال همراه با جزئیات + عکس

نویسنده:

۱۱:۰۹:۱۹لوح سنگی ٤٠٠٠ ساله حاوی داستان کشتی و سیل که روز جمعه ٢٤ ژانویه در موزه بریتیش لندن در جریان پرده‌برداری از کتاب «کشتی قبل از نوح» نوشته ایروین فینکل، کتابداری که مسئولیت لوح‌های سنگی با زبان میخی را در موزه بریتیش لندن بر عهده دارد، به معرض نمایش گذاشته شد. این کتاب در مورد اینکه چگونه او از داستان سیل رمزگشایی کرد، صحبت می‌کند و درک جدیدی از روایت‌های موجود در کتاب عهد قدیم و اینکه چگونه داستان سیل به آن راه پیدا کرد، ارائه می‌دهد. 


ایروین فینکل، کتابداری که مسئولیت لوح‌های سنگی با زبان میخی را در موزه بریتیش لندن بر عهده دارد، به‏همراه لوح ٤٠٠٠ ساله حاوی داستان کشتی و سیل، در جریان پرده‌برداری از کتاب «کشتی قبل از نوح» در ٢٤ ژانویه ٢٠١٤ در موزه بریتیش لندن. این کتاب در مورد اینکه چگونه او از داستان سیل رمزگشایی کرد، صحبت می‌کند و درک جدیدی از روایت‌های موجود در کتاب عهد قدیم و اینکه چگونه داستان سیل به آن راه پیدا کرد، ارائه می‌دهد.


لوح بابلی «نقشه جهان» متعلق به ٧٠٠ الی ٥٠٠ سال قبل از میلاد مسیح که روز جمعه ٢٤ ژانویه در موزه بریتیش لندن در جریان پرده‌برداری از کتاب «کشتی قبل از نوح» نوشته ایروین فینکل، کتابداری که مسئولیت لوح‌های سنگی با زبان میخی را در موزه بریتیش لندن بر عهده دارد، به معرض نمایش گذاشته شد. فینکل لوحی که متعلق به ١٧٥٠ سال قبل از میلاد بود را زمانی که یک نفر برای بررسی در موزه به نزد او آورد، کشف کرد. (ای‌پی‌فوتو/سانگ‌تن)

ایروین فینکل کتابدار در موزه بریتیش و نویسنده کتاب «کشتی قبل از نوح»، لوح ٤٠٠٠ ساله‌ای را یافته است که مواد سازنده و اندازه‌گیریهای انجام گرفته را برای ساخت کشتی نوح توضیح داده است.

آن همچنین کشتی را برخلاف آنچه همواره توسط باستان‌شناسان تصور می‌شد، گرد توصیف می‌کند.

فینکل در پست وب‌لاگ موزه در مورد این کشف توضیح داده است. داگلاس سیموند در موزه با لوحی که از پدر خود دریافت کرده بود به نزد او آمد. پدر او پس از جنگ در اواخر دهه ١٩٤٠ تعدادی از آثار کشف‌شده از مصر و چین را برداشته بود. این لوح، که به گفته فینکل «مشخص شد که یک نمونه نادر از بین یک میلیون نمونه بوده است»، با قدمتی که به ١٧٥٠ سال قبل از میلاد برمی‌گردد، نسخه بابلی داستان سیل را بیان می‌کند. داستان بابلی شباهت‌هایی به داستان بازگو شده در کتاب پیدایش دارد که هم‌اکنون شناخته شده است؛ اما به گفته فینکل «این لوح حاوی مطالب شگفت‌انگیز جدیدی می‌باشد.»

او موادی را که یک خدای بابلی به نوح گفت تا برای ساخت کشتی به کار ببرد فهرست کرده است: «مقادیری طناب از رشته درخت نخل، میله‌های چوبی و بشکه‌هایی از قیر داغ برای آب‌بندی کردن کشتی … اندازه طناب تجویز شده اگر در راستای یک خط قرار گیرد از لندن تا ادینبورگ امتداد می‌یابد!»

کشتی دارای مساحتی به اندازه ٢.٢ مایل مربع (٣.٦ کیلومتر مربع) بوده که به اندازه یک و نیم برابر یک زمین فوتبال است، با درهایی به ارتفاع ٦ متر.

با این حال جنبه‌ای از این توصیف که بیش از همه فینکل را شگفت‌زده کرد مدور بودن کشتی است. او گفت: «تا جایی که من می‌دانم هیچ‌کس تاکنون در مورد این احتمال فکر نکرده است.»

فینکل به اسوشیتدپرس گفت که این لوح «یکی از مهمترین اسناد بشری است که تاکنون کشف شده است.»

اپک تایمز

برگرفته از
نقشه ساخت کشتی نوح
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه