بازی موبایل Flappy Bird برای سازنده‌اش دردسر ساز شد

نویسنده:

۰۹:۴۴:۱۲

پس از محبوبیت بازی Flappy Bird، سازنده این بازی آقای Dong Nguyen در اولین اقدام رسانه‌ای خود، اعلام کرد که این بازی را تا 22 ساعت آینده از تمامی فروشگاه‌ها حذف خواهد کرد. اعلام این خبر جز تعجب، حاصل دیگری نداشت. بازی Flappy Bird به حدی از موفقیت رسیده بود که برای Nguyen روزانه 5 هزار دلار درآمد کسب می‌کرد.
در پی انتشار این خبر، واکاوی‌های بیشتری صورت گرفت. برخی طراحی‌های پیش زمینه بازی به طرز واضحی از بازی Super Mario Bros وام گرفته‌اند. همین موضوع باعث شد عده‌ای به این فکر بیافتند که احتمالا شرکت نینتندو، خالق سری بازی ماریو، از وی شکایت کرده. اما این شایعه تکذیب شد و البته با وجود اینکه تقریبا اکثر ویژگی‌های بصری این بازی از سری ماریو بود، نینتندو هیچگاه از Dong Nguyen شکایت نکرده.

پس از اینکه فلپی‌برد از روی آیتونز و گوگل پلی به صورت کامل حذف شد، سازنده بازی دلیل این اقدام را آرامش خودش بیان کرد. به بیان دیگر، وی اعلام کرد که این بازی به شدت معتاد کننده است و دیدن اینکه مردم چگونه به این بازی معتاد شده‌اند او را تحت تاثیر قرار می‌داد. چرا که از نگاه او، رسالت یک بازی، سرگرمی‌های کوتاه مدت و در اوقات فراغت است و نه ایجاد تاثیرات منفی در زندگی مردم.
در دنیای بازی‌های موبایل و اپلیکیشن‌ها، این اولین بار است که برنامه نویسی اینگونه به موفقیت بازی یا اپلیکیشن خود حساسیت نشان می‌دهد. Nguyen بعدها اعلام کرد که باز هم بازی خواهد ساخت اما فلپی‌برد دیگر باز نخواهد گشت.
محسن وفانژاد

برگرفته از
Flappy Bird
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه