اولین بازی تیم ملی ایران در رقابت‌های المپیک سوچی

نویسنده:

۱۰:۲۲:۴۱

فرزانه رضا سلطانی در بخش ١٠ کیلومتر کلاسیک صحرانوردی زنان، به همراه ٧٥ اسکی باز دیگر شرکت کرد. این اولین بار است که ایران در مسابقات المپیک زمستانی، سهمیه‌ی بخش صحرانوردی را دریافت کرد. او یک هفته پیش از آغاز مسابقات بر روی پیست سوچی تمرین کرد.

سلطانی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان می‌‏گوید: «وقتی برای اولین بار پیست سوچی را دیدم شوکه شدم، چون پیستی که در ایران تمرین می کردیم نه سرپایینی داشت و نه سربالایی و پیست اینجا خیلی متفاوت است، ولی  به‌‏دلیل اینکه من خودم مربی آلپاین هستم ترسی از شیب ندارم ولی پیست اینجا خیلی با پیست ایران فرق می‌‏کند.»

خبرگزاری دویچه‌وله از «کریستوف ماتزی»، سرمربی فرانسوی تیم ملی اسکی ایران نقل کرد: «نباید به دریافت مدال المپیک سوچی امیدوار بود؛ ولی همه‌ی تلاشمان را می‌‏کنیم تا بتوانیم جایگاه بهتری را نسبت به المپیک‌‏های زمستانی گذشته بدست آوریم.»

«ستار صید»، «فروغ عباسی»، «محمد کیادربندساری» و «حسین ساوه شمشکی»نیز در روزهای آتی به مصاف رقبای خود خواهند رفت.

ستار صید و حسین ساوه شمشکی در رقابت‌های سال ٢٠١٠ نیز شرکت کرده‌‏ بودند. در آن دور از رقابت‌ها، ستار صید مقام ٨٩ در ١٥ کیلومتر آزاد و حسین ساوه شمشکی رتبه‌ی ٤١ در مارپیچ کوچک ومقام ٧٠ در مارپیچ بزرگ را به‌دست آورده بودند.

منبع: اپک تایمز

برگرفته از
المپیک سوچی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه