گزارش بخش سرگرمی‌های مایکروسافت از 3 ماه گذشته

نویسنده:

۰۴:۳۱:۴۶

به گزارش گروه NPD، سازمان جمع آوری اطلاعات فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی آمریکای شمالی، میزان فروش کنسول جدید مایکروسافت، ایکس باکس وان، تقریبا 2.29 برابر فروش ایکس باکس 360 در بازه‌ی برابر بوده است. این افزایش بیش از 2 برابری، نه تنها به پیشرفت مایکروسافت در بازار کنسول‌های بازی اشاره دارد، بلکه نشان دهنده افزایش علاقه‌مندی مردم در آمریکای شمالی به کنسول‌های بازی هم هست، چرا که ایکس باکس 360 شانه به شانه‌ی پلی‌استیشن 3 قرار دارد اما اکنون پلی استیشن 4، جایگاه بالاتری نسبت به ایکس باکس وان دارد. با توجه به آمار ارائه شده، پلی‌استیشن 4 تقریبا دو برابر ایکس باکس وان فروش داشته، بنابراین پلی‌استیشن 4 حداقل 4 برابر پلی‌استیشن 3 در بازه‌ی زمانی مناسبی فروش داشته.
البته اگر بخواهیم دقت بیشتری به خرج بدهیم، پلی استیشن 3 اوایل کار بسیار ضعیف عمل کرده بود و بعدها با عرضه بازی‌های انحصاری قدرتمند توانست خود را در کنار ایکس باکس 360 قرار بدهد تا امروز شانه به شانه‌ی یکدیگر قرار بگیرند و رقابت کنند.
در ماه ژانویه، مردم آمریکا 2.27 میلیون نسخه از بازی‌های مورد علاقه‌شان را روی دو کنسول بازی ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان تهیه کرده‌اند که این رقم نزدیک به 47 درصد کل بازار می‌باشد. آمریکایی‌هایی که ایکس باکس وان خریده‌اند، معادل 2.7 بازی (به عبارتی تقریبا 3 بازی) برای این کنسول تهیه کرده‌اند. و البته 5 بازی از لیست "10 بازی پرفروش ماه ژانویه" روی پلتفرم‌های مایکروسافت هم بوده‌اند که از 4 تای آن‌ها نام برده شده:

Battlefield 4 – Xbox One, Xbox 360 (PC, PS3, PS4)
Call of Duty: Ghosts – Xbox One, Xbox 360 (PC, PS3, PS4)
Grand Theft Auto V – Xbox 360 (PS3)
Minecraft – Xbox 360 (PC, PS3)

از زمانی که ایکس باکس وان در آمریکا وارد بازار شده، گیمرها 2.6 میلیارد گیمراسکور و 165 میلیون اچیومنت بدست آورده‌اند. البته 130 میلیون ویدیو مختلف هم توسط کاربران آپلود شده است. مجموعا 720 میلیون ساعت زمان در بخش بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها و بخش تلویزیون در طی این مدت سپری شده و مجموعا 685 میلیون فرمان صوتی به کینکت داده شده که 20 میلیون از آن‌ها مربوط به "ایکس باکس، آن را ضبط کن" بوده. دست آخر، بیش از یک میلیون نفر، اسکایپ را روی ایکس باکس وان اجرا کرده‌اند.
در ماه مارس، یک آپدیت نسبتا حجیم برای کنسول ایکس باکس وان ارائه خواهد شد که به بهتر شدن بخش بازی‌های آنلاین و تشکیل پارتی‌ها کمک خواهد کرد.

محسن وفانژاد

برگرفته از
گزارش
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه