بدافزار جدید در کمین حساب‌های بانکی

نویسنده:

۱۲:۵۶:۳۱

به گزارش فارس به نقل از نتورک ورلد، این بدافزار که بتابوت نام دارد، تا بدان حد پیشرفته است که می‌تواند برنامه‌های ضدویروس را نیز از کار بیندازد و از همین طریق به فعالیت‌های خرابکارانه خود ادامه دهد. بررسی ها نشان می دهد که این بدافزار سازمان ها و نهادهای مالی و بانکی متعددی را هدف قرار داده است.
بدافزار بتابوت تاکنون دهها موسسه مالی، سایت های تجارت الکترونیک، پلاتفورم های پرداخت آنلاین و حتی شبکه های اجتماعی را هدف حملات خود قرار داده و اطلاعات حساسی مانند کلمات عبور، اطلاعات مالی و … را سرقت نموده است. بدافزار مذکور همچنین دسترسی به وب سایت های امنیتی را مسدود کرده و نمی گذارد کاربران آن را از سیستم های خود حذف کنند.
این بدافزار برای فریب دادن کاربران و وادار کردن آنها به بارگذاری خود را در قالب یک پیام از سوی طراحان سیستم عامل ویندوز ارسال می‌شود و در آن از کاربران برای به روزرسانی تنظیمات این سیستم عامل اجازه خواسته می شود.
بدافزار بتابوت از طریق حافظه‌های فلاش و نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ نیز منتشر می شود و می‌تواند داده‌های جانبی دیگری را نیز سرقت کند. هنوز عوامل طراحی این بدافزار خطرناک شناسایی نشده اند.

برگرفته از
Beta Bot
لینک کوتاه
برچسب ها