بازگشت دوباره بنز به ایران

نویسنده:

۱۱:۴۴:۱۲

این شرکت که پیش‌تر با ایران‌خودرو دیزل همکاری می‌کرد در سال 89 و قبل از وضع تحریم‌های رسمی علیه صنعت خودرو کشورمان، از همکاری با این شرکت تابعه ایران‌خودرو دست کشید، این در حالی است که بازار خودروی کشورمان طی این سال‌ها همچنان شاهد حضور مدل‌های متفاوت و به روز بنز بوده است.
بر این اساس طی دو سال گذشته در سخت ترین روزهای تحریم به‌خصوص تحریم رسمی صنعت خودرو کشورمان شاهد ورود هزاران دستگاه خودرو بنز سواری آن هم با مجوز خاص به ایران بودیم؛ اما هم‌اکنون با لغو تحریم صنعت خودرو این شرکت خودروساز آلمانی بار دیگر نسبت به حضور دوباره در ایران و ادامه همکاری با شرکای خود ابراز تمایل کرده است. هاشم یکه‌زارع مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو در حاشیه افتتاح دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو، ضمن اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر مذاکرات گسترده‌ای با خودروسازان خارجی برای توسعه‌ همکاری‌ها و تولید خودروهای جدید در ایران داشته‌ایم تاکید کرده ‌که مذاکراتی نیز با خودروساز آلمانی برای تولید خودروهای سواری و دیزلی این شرکت در ایران صورت گرفته است. 
شرکت بنز پیش از این نمایندگی رسمی با عنوان ستاره ایران داشت که چندی پیش مدیرعامل این شرکت از مذاکره اولیه برای تولید محصولات بنز در ایران خبر داده بود، وی با اشاره به اینکه خط تولید برخی از محصولات بنز در ایران وجود دارد تاکید کرده بود که در صورت توافق، امکان استفاده مجدد از این خطوط فراهم می‌شود. 
پیش از تحریم‌ها و فعالیت این شرکت آلمانی در کشورمان، ایران به عنوان پایگاه تولید محصولات بنز در کلاس E در خاورمیانه شناخته می‌شد حال آنکه با اعمال تحریم‌ها تولید این محصولات متوقف شده است. به گفته مدیرعامل ستاره ایران در حال حاضر هیچ کشوری جایگزین ایران در این زمینه نشده و انحصار تولید محصولات بنز در کلاس E در خاورمیانه، همچنان در دست ایران است.

برگرفته از
بازگشت دوباره بنز به ایران
لینک کوتاه
برچسب ها