الزام شرکت‌های اینترنتی به کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت

نویسنده:

۰۹:۲۳:۱۲

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر ارتباطات از ابتدای فعالیت دولت یازدهم، کاهش قیمت اینترنت و افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به این پروتکل ارتباطی را به مردم وعده داده بود که با ابلاغ این مصوبه قیمت اینترنت پرسرعت برای کاربران نهایی کاهش یافت.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به ریاست وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه شماره 181 خود موضوع تعرفه ارائه خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL را با هدف کاهش هزینه اینترنت در سبد خانوار با بررسی زنجیره هزینه‌های ارائه خدمات اینترنت بر مبنای قیمت عادله روز و مصوبات گذشته بررسی و تعرفه‌های جدیدی را مصوب کرده است.

بر همین اساس، هم اکنون و با گذشت شش ماه از وعده‌های اولیه وزیر ارتباطات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه های واگذاری اینترنت را برای شرکتهای ارائه کننده این خدمات که شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی می‌شود تا سقف 35 درصد کاهش داد تا کاهش 20 درصدی قیمت برای کاربران نهایی نیز اعمال شود.

براساس مصوبه صد و هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم شرکت ارتباطات زیرساخت، تعرفه هر STM1 پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه ADSL مبلغی حدود 38 میلیون تومان محاسبه می شد که به 24 میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

همچنین، براساس همین مصوبه، تعرفه حجم استفاده از اینترنت ارائه شده از طریق فناوری ADSL برای کاربر نهایی نیز به میزان 20 درصد و به صورت یکنواخت در کلیه سطوح کاهش پیدا می کند.

برگرفته از
کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت
لینک کوتاه
برچسب ها