فیس‌بوک با پرداخت 19 میلیارد دلار WhatsApp را خرید

نویسنده:

۱۰:۳۴:۳۰

حسین خلیلی صفا- در ماه‌های اخیر محبوبیت اپلیکیشن WhatsApp از سرویس چت فیس‌بوک بیشتر شده بود، از این‌رو فیس بوک نیز برای بهره‌گیری از این توانایی این اپلیکیشن را از آن خود کرد.

در حال حاضر WhatsApp‌دارای 450 میلیون کاربر است که اغلب این کاربران از پلتفرم‌های مطرح حال حاضر صنعت ابزارهای‌هوشمند استفاده می‌کنند که شامل اندروید، iOS، ویندوزفون و بلک‌بری است. این اپلیکیشن برای برخی از کاربران تلفن‌های سری آشا و سیمبین نوکیا نیز در دسترس است.

فیس‌بوک با انجام این خرید به این نکته اشاره کرده است که این اپلیکیشن یک محصول ارتباطی و پیام‌رسان است و در نتیجه خرید آن به‌معنای تعطیلی سرویس چت فیس‌بوک نیست و این بخش همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد. جن‌کاوم، مدیرعامل و موسس WhatsApp به هیئت‌مدیره‌ی فیس‌بوک خواهد پیوست.

مارک‌زاکربرگ در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

WhatsApp در حال پیوستن به شبکه ی ارتباطی یک میلیارد کاربر فیس بوک است. سرویسی که قادر به دستیابی به چنین ظرفیت بزرگی باشد، بسیار ارزشمند است. برای مدت مدیدی است که من جن را می‌شناسم و از پیوستن وی به تیم فیس‌بوک بسیار خوشحال هستم. مطمئنا همکاری با وی منجر به ارتباط بیشتر صنعت ابزار‌های قابل حمل خواهد شد.
ترجمه: www.zoomit.ir

برگرفته از
WhatsApp
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه