بازگشت بیضایی به ایران

نویسنده:

۱۰:۱۸:۴۷

حبیب‌الله کاسه‌ساز  تهیه کننده سینما در گفت‌وگو با «ایرنا» گفت: در حال پیگیری ساخت پروژه سینمایی اشغال به کارگردانی بهرام بیضایی هستم و در این راه با حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی نیز مذاکرات موثری داشتیم.
وی یادآور شد: چنانچه سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی همکاری‌های لازم را برای ساخت این پروژه سینمایی انجام دهند، این اثر به سرانجام خواهد رسید.
این تهیه‌کننده سینما توضیح داد: سال گذشته، از طریق ارتباط یکی از دوستان با بهرام بیضایی، رضایت وی را برای ساخت پروژه سینمایی اشغال جلب کردیم. 
کاسه‌ساز ادامه داد: برآوردهای تولید این اثر سال گذشته انجام شد، اما به‌دلیل وضعیت بودجه و تغییر مدیریت‌ها، این اثر به سرانجام نرسید تا در دوره جدید، برای تولید این پروژه سینمایی با مدیریت سینما وارد مذاکره شویم. 
وی با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان سینمایی، گفت: فیلمنامه این اثر سینمایی را حجت‌الله ایوبی مطالعه کرده و نظر مساعدی به این اثر داشته است. همچنین نشستی با محمدرضا جعفری جلوه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی برای تولید پروژه اشغال داشتیم و هم‌اکنون در انتظار پاسخ این بنیاد هستیم. 
این تهیه‌کننده سینما در پاسخ به این پرسش که حضور دوباره بهرام بیضایی برای ساخت فیلم اشغال در ایران چقدر جدی است گفت: بیضایی برای حضور دوباره در ایران برای ساخت پروژه سال گذشته اعلام آمادگی کرده بود و تصور می‌کنم چنانچه شرایط تولید این اثر سینمایی و مقدمات عقد قرارداد برای تولید این فیلم فراهم شود، به حتم بهرام بیضایی نیز به ایران می‌آید. 
کاسه‌ساز تاکید کرد: بهرام بیضایی یکی از کارگردانان خوب و حرفه‌ای سینمای ایران است و منعی برای کارکردن این فیلمساز کاربلد نیست؛ آقای بیضایی مدت‌ها از سینمای ایران دور بوده و معتقدم چنانچه این کارگردان سینما، پروژه اشغال را در ایران بسازد شاهد یکی از ماندگارترین کارهای سینمای ایران خواهیم بود. 
حجت‌الله ایوبی هم در ایام برگزاری سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر در گفت‌وگو با «ایرنا» از حضور مجدد بهرام بیضایی در ایران برای تولید یک اثر سینمایی خبر داده بود.
بهرام بیضایی نمایش‌نامه‌نویس 75 ساله ایرانی 30 شهریورماه 1389 تهران را به مقصد کانادا ترک کرد و در این سال‌ها در این کشور و سپس آمریکا اقامت گزید.

برگرفته از
بهرام بیضایی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه