مرسدس بنز V-Class، جانشین بر حق ویانو

نویسنده:

۱۲:۵۵:۰۵

البته ویژگی‌های منحصر به فرد V-Class توجه ورزشکاران حرفه‌ای و حتی شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی را که به یک ون لوکس برای جا‌به‌جایی میهمانانشان احتیاج دارند به خود جلب کرده است.

مدل جدیدی وی کلاس که به زودی جایگزین مدل ویانوی معروف مرسدس بنز خواهد شد از ابتدای سال 2015 میلادی با سه اندازه متفاوت برای بدنه به نمایشگاه‌های اتومبیل قدم خواهد گذاشت. شایان ذکر است که طراحی کابین نیز بسته به سفارش مشتری متفاوت خواهد بود و با گزینه‌های گوناگونی نظیر تعداد و آرایش صندلی‌ها، محل قرار‌گیری دریچه‌های سامانه تهویه مطبوع، سطح امکانات صوتی و تصویری و… عرضه می‌شود.

طراحی این مدل به مراتب لوکس‌تر و ظریف‌تر از ویانو است و این مسئله در طراحی مدرن چراغ‌ها ال‌ایی‌دی، ورودی‌های هوا، آینه‌های جانبی و… به وضوح دیده می‌شود. در نمای جانبی نیز شاهد انحنای بیشتری در خطوط بدنه هستیم. مجموعه این عناصر V-Class را به اتومبیلی لوکس در کلاس MPV‌ها بدل نموده است.


طراحی فضای داخلی که در این کلاس از مهمترین معیار‌های رتبه‌بندی محسوب می‌شود به بهترین نحو ممکن صورت گرفته است. آنچنان که ظرفیت 8 نفری وی کلاس در برابر فضای دلنشین و لوکس آن در رتبه دوم اهمیت قرار می‌گیرد. در همین راستا، مرسدس بنز صندلی‌های V-Class را با چرم مرغوب پوشانده و برای ایجاد فضایی دلنشین از نور‌پردازی‌های ملایم در سراسر کابین استفاده کرده است. صندلی‌های جلو نیز به جدیدترین سامانه تهویه مجهز هستند و غربیلک فرمان برای نخستین بار در این کلاس با پوشش چرمی عرضه می‌شود. جالب است بدانید که سامانه تهویه صندلی‌های مرسدس بنز که نخستین بار در مدل 2014 اس کلاس مورد استفاده قرار گرفت پیش از دمیدن هوای تازه، گرمای صندلی‌ها را به خود جذب می‌نماید.

مرسدس بنز در حال حاضر سه پیشرانه 4 سیلندر توربو دیزل با حجم 2.1 لیتر که سه خروجی متفاوت با قدرت‌های 136، 163 و 190 اسب بخار را تولید می‌کنند برای وی کلاس در نظر گرفته است. نیروی پیشرانه از طریق گیربکس هفت سرعته 7G-TRONIC PLUS  به چرخ‌ها منتقل می‌شود. تمامی پیشرانه‌ها به سامانه اقتصادی توقف/حرکت به صورت استاندارد مجهز هستند. 

مرسدس بنز لیست بلند‌بالایی از امکانات رفاهی و امنیتی را در دل V-Class جای داده است. سامانه مولتی‌مدیا مجهز به ال‌سی‌دی لمسی 7 اینچی با قابلیت انطباق با گوشی‌های هوشمند و اتصال به شبکه اینترنت ، راهیاب ماهواره‌ای، سامانه هشدار تغییر خطوط، سامانه کمکی پارک، سامانه هشدار نقاط کور، دوربین‌های متعدد با نمای 360 درجه و … تنها گوشه‌ای از امکانات کم‌نظیریست که در ون لوکس مرسدس بنز یافت می‌شود.
منبع: ستاره بنز

برگرفته از
V-Class
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه