گزارش تصویری: نخستین هتل بیمارستان کشور افتتاح شد

نویسنده:

۱۰:۵۵:۵۸

به گزارش خبرنگار سرویس «سلامت» ‌ایسنا، دکتر محمد حسن بنی‌اسد، مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی گفت: این هتل بیمارستان در فضایی بالغ بر 32 هزار مترمربع شامل مجموعه بیمارستانی در 17 طبقه و 21 طبقه هتل احداث شده و دارای 100 تخت بستری، 40 تخت بخش‌های ویژه، 17 اتاق عمل و بیش از 90 سوئیت اقامتی جهت اسکان بیماران یا همراهان آنها است.

وی همچنین گفت: کشور ما سهم بسیار ناچیزی در عرصه گردشگری درمانی دارد و اغلب بیماران خارجی مراجعه کننده به مراکز درمانی کشور از دور بودن هتل‌های محل اقامت خود از مراکز درمانی و مشکلات فراوان تردد در شهر گله‌مندند. با بهره‌گیری از هتل بیمارستان گاندی و این قبیل مراکز در کشور زمینه مناسبی برای جذب بیماران خارجی خصوصا از کشورهای منطقه فراهم خواهد شد و این امر می‌تواند درآمدزایی قابل توجهی برای کشور داشته باشد.

به گفته وی، هتل بیمارستان گاندی بر اساس آخرین استانداردها و ضوابط احداث مجموعه‌های بیمارستانی ساخته شده و در برابر زلزله‌هایی با بزرگی 8.5 تا 9 ریشتر مقاوم است.

مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی تاکید کرد: احداث دهکده‌های سلامت حرکتی نوین در جهت گسترش توریسم درمانی و جذب بیماران خارجی در کشور خواهد بود که با توجه به بالا بودن سطح خدمات پزشکی و قیمت مناسب‌تر این قبیل خدمات در ایران، ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه در کشور وجود دارد. می‌توان با رفع خلاءهای موجود در ارائه خدمات رفاهی و هتلینگ امید زیادی به رونق این بخش داشت.

وی خاطرنشان کرد: 10 درصد از هزینه‌های بیمارستان به بیماران بی‌بضاعت تعلق می‌گیرد.

همچنین دکتر منصوره موحدین، عضو هیات مدیره و معاون اداری مالی این هتل بیمارستان نیز در ادامه از آمادگی این بیمارستان برای امضای تفاهم‌نامه با بیمه‌های تکمیلی و ارائه خدمات گلوبال به کارکنان سازمان‌ها و موسسات مختلف کشور خبر داد.

وی با بیان این که بخش‌های بیمارستانی این مجموعه آماده بهره برداری است و به محض دریافت پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت تا قبل از پایان سال خدمت رسانی به بیماران را آغاز خواهد کرد، اظهار داشت: عملیات احداث مجموعه هتلینگ هم در مراحل نهایی است و به یاری خدا در اواخر تابستان 93 شاهد بهره برداری کامل از کل مجموعه خواهیم بود.

برگرفته از
هتل بیمارستان گاندی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه