اپلیکیشن راهنمایی و رانندگی – آیین‌نامه را قورت بده! + لینک دانلود

نویسنده:

۰۸:۱۹:۵۶

امتحانش سخت است و کسانی را می‌شناسم که بالای 5 بار امتحان داده‌اند! گواهینامه را می‌گویم. خواندن آن کتاب قطور برای بسیاری از ما زمان‌بر و مشکل است،  اگر موبایل اندروید دارید اپِ راهنمایی و رانندگی را نصب کنید تا از زمان‌های بیکاریتان در روز برای یادگیری آئین نامه راهنمایی و رانندگی برای گرفتن گواهینامه استفاده کنید. این اپ هم برای کسانی که می‌خواهند به تازگی گواهینامه بگیرند و هم برای آن‌هایی که به مقررات اهمیت می‌دهند و ممکن است برخی از آیین‌ها را فراموش کرده باشند، به درد می‌خورد. یکی از نکات مثبت این اپ در این است که می‌توانید با آزمون‌هایی که داخل آن وجود دارد، خودتان را محک بزنید.

چه‌جوری کار می‌کنه؟

صفحۀ اول این اپ شامل آموزش، تابلوها، آزمون و ضمائم است. درون هر کدام از این بخش‌ها نیز آیکون‌های دیگری وجود دارد که قوانین و مقررات در هر بخش را به شما توضیح می‌دهد. مثلاً در قسمت تابلوها علاوه بر تابلوهای مرسوم راهنمایی و رانندگی، چراغ راهنمایی، خط‌کشی‌ها، رنگ‌ها، شکل‌ها و مفاهیم علائم دست را هم توضیح می‌دهد. برای تمام این موارد نمونه سؤالاتی هم وجود دارد که می‌توانید با پاسخ به این سؤالات خودتان را محک بزنید و پاسخ‌های صحیح را ببینید. در صفحۀ اول، یک آزمون کلی هم هست که شما برای پاسخ‌گویی به سؤالاتِ آن تنها 10 دقیقه فرصت دارید.

  

برای کسانی هم که از قوانین اطلاع ندارند و حوصلۀ گشتن و خواندن کل قوانین را هم ندارند می‌توانند قانون مورد نظرشان را از صفحۀ اول جستجو کنند. قوانین مربوط به هر مورد هم با ذکر شماره ماده وجود دارد.

در قسمت ضمائم؛ مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه،لیست آموزشگاه‌های رانندگی،لیست مراکز پلیس١٠+ و لیست مراکز تعویض پلاک در سراسر کشور وجود دارد. اما آیکون مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه گزینۀ لازمی است که در حال حاضر فعال نیست.

  

گرافیکش چه‌جوریه؟

در این اپ تمام آیکون‌ها و ابزارها به سادگی در دسترس است و از فونت خوبی برای نوشته‌ها استفاده شده. اما در طراحی آیکون‌ها سلیقه‌ای به خرج نداده‌اند و بسیاری از عکس‌ها کیفیت بسیار پایینی دارند و حتی نمی‌توان برخی از آن‌ها تشخیص داد. علاوه بر این مشکلات، در قسمت نگارشی هم می‌توان ضعف‌هایی دید. در نوشته‌های اشتباهات املائی و نگارشیِ بسیاری دیده می‌شود که امیدواریم در به روز رسانی‌های بعدی این مشکلات برطرف شود.

  

کی ساخته؟

این اپ را شرکت فناوری اطلاعات فرین‌ایده با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی کشور ساخته است و به عنوان بهترین اپِ گروه آموزش در دومین جشنواره نرم‌افزارهای موبایل ایران از طرف هیأت داوران انتخاب شده است.
لینک دانلود از بازار

منبع

برگرفته از
اپلیکیشن راهنمایی و رانندگی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه