Moov مچ‌ بند هوشمند مجهز به سنسورهای سه بعدی، عرضه‌ می‌کند

نویسنده:

۱۱:۳۵:۲۴

با آنکه بسیاری از ابزارهای سنجش تناسب اندام، بر روی تعداد گام‌های برداشته شده و یا میزان کالرهای سوزانده شده تمرکز‌می کنند، Moov سعی دارد تا یک مربی مجازی کامل و تمام وقت در حین تمرینات در اختیار کاربران قرار دهد. Moov که طبق گفته‌های سازندگانش به عنوان دومین نسل ابزارهای پوشیدنی تناسب اندام مطرح‌می شود، یک دیسک پلاستیکی در اندازه‌ای حدود نصف یک سکه است.  نوع فعالیت شما تعیین کننده نحوه پوشیدن و استفاده از آن خواهد بود.‌ می توانید آن را چون مچ بند به دور مچ دست یا پای تان ببندید  و یا آن را به ابزارهای مثل راکت‌های تنیس و یا چوب گلف متصل کنید.
منگ لی، یکی از سه موسس اصلی Moov‌می گوید: ما یک مأموریت مشترک داریم: افزایش تناسب اندام و میزان سلامتی کاربران اما از دیدی دیگر، رویکرد متفاوت ما یک مربی تمام وقت را در حین انجام تمرینات ورزشی در اختیار شما‌ می‌گذارد.
این محصول که به پشتوانه پژوهش‌های انجام شده در دانشگاه‌های هاروارد و کیپ تون توسعه داده شده است، به سنسورهای سه بعدی پیچیده و مکانیسم‌های خاصی متکی است که بازخوردی بلادرنگ برای انجام بهتر، صحیح تر و کارآتر حرکات ورزشی در اختیار کاربر قرار ‌می‌دهد.
برای مثال:
در هنگام دویدن، Moov به شما‌ می‌گوید تا بازوهای تان را برای بهبود ریتم به حرکت در آورده و یا برای اجتناب از آسیب‌های زانو، پاهای تان را سبک تر روی زمین بگذارید.
در ابتدا قرار است که Moov تنها از ورزش هایی چون دویدن، شنا، دوچرخه سواری و بوکس پشتیبانی کنند اما قرار است شرکت پس از دریافت داده‌های ایجاد شده توسط کاربران، پلت فرم خود را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد.

برای راه اندازی این پروژه، به جای استفاده از پلت فرم‌های اختصاصی چون Kickstarter یا Indiegogo برای جمع آوری سرمایه، شرکت در وب سایت خود اقدام به این کار کرده است. آن‌ها امیدوارند تا سی روز آینده سرمایه‌ای در حدود چهل هزار دلار برای این پروژه جمع آوری شود.
قیمت ابتدایی محصول، 59 دلار برای سفارش تکی و 99 دلار برای سفارش دو عدد خواهد بود. پس از آغاز تولید، قیمت هر محصول Moov تا 120 دلار افزایش پیدا خواهد کرد. شرکت قصد دارد تا تابستان سال 2014 نخستین گروه از محصولات را روانه بازار کند.

ترجمه: احسان رضایی

برگرفته از
Moov مچ بند هوشمند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه