نبرد تیم کوک و سهامداران عمده بر سر طرح‌های زیست محیطی

نویسنده:

۰۹:۵۳:۳۸

مرکز ملی سیاست‌های پژوهش‌های عمومی، یکی از سهامداران اصلی شرکت، پیشنهادی مطرح کرده است که از اپل  می‌خواهد در مورد فعالیت‌ها و معاملات انجام شده با سازمان‌های متمرکز بر روی پایداری محیط زیست،  شفاف‌تر عمل کند.  نگرانی اصلی این گروه این است که فعالیت‌های اینچنینی ممکن است در درجه اول به جای ارتقای ارزش سهام شرکت، سبب پیشبرد اهداف زیست محیطی و اجتماعی گردد.
با آنکه پیشنهاد مطرح شده توسط این مرکز توسط دیگر سهامداران عمده پذیرفته نشد ، اما در طی جلسه پرسش و پاسخ جلسه سالانه سهامداران اپل، تیم کوک در مورد این برنامه‌ها توسط دیگر اعضای هیئت مدیره مورد سوال قرار گرفت. پاسخ تیم کوک به این پرسش‌ها کاملا ساده و صریح بود: انگیزه انجام تمامی فعالیت‌های اپل، تنها جنبه‌های مادی آن‌ها نیست: اگر تنها به دنبال انجام کارهایی برای بازگشت سرمایه هستید، بهتر است قید سهام اپل را بزنید.
سال پیش اپل ادعا کرد 75 درصد از انرژی تأسیسات خود را با استفاده از انرژی‌های قابل بازیافت تأمین کرده است. تازه‌ترین گزارش منتشر شده از تأمین کنندگان قطعات اپل هم نشان از سخت‌تر شدن قوانین زیست محیطی این شرکت برای انتخاب شرکا دارد.
ترجمه: احسان رضایی

برگرفته از
تیم کوک
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه