پلی‌استیشن 4 در ژاپن 300 هزار واحد فروخت

نویسنده:

۱۰:۰۹:۲۱

این کنسول هفته پیش در کشور مادری خود هم بالاخره منتشر شد و توانست موفقیت‌های یک لانچ خوب را هم با توجه به کمبود بازی‌های ژاپنی پسند کسب کند. سونی تا به اینجای کار در تمامی مناطق از مایکروسافت در فروش کنسول خود پیشی گرفته، حتی در مناطقی چون آمریکای شمالی که ایکس باکس 360 ماه‌های طولانی کنسول اول منطقه بود. اما در ژاپن بحث متفاوت است. برتری همیشه با کمپانی‌های ژاپنی همچون نینتندو و سونی بوده.
نینتندو سال 2012 کنسول Wii U را منتشر کرد که چندی پیش خبر رسید که فروش کلی این کنسول در ژاپن از فروش ایکس باکس 360 که در سال 2005 عرضه شد پیشی گرفته. تصور کنید که Wii U تا به امروز اصلا کنسول موفقی نبوده و چندان فروش بالایی هم حتی در مناطقی چون ژاپن به خود ندیده است. بنابراین کار برای ایکس‌باکس وان در برابر پلی‌استیشن 4 اندکی سخت‌تر از گذشته شده، مخصوصا زمانی که حتی بازارهای بزرگ آمریکا هم دیگر به شکل مطلق از آن مایکروسافت نیست.
پلی‌استیشن 4 در همان دو روز ابتدایی عرضه در ژاپن 322.083 واحد فروش داشته که به نظر می‌رسد اندازه تقریبی موج اول کنسول‌ها بوده. موج دوم کنسول‌ها که به بازار تزریق شد با وجود اینکه هیچ آمار دقیقی از آن‌ها در دسترس نیست اما آن‌ها هم مدت زمانی طولانی در بازار بقا نداشتند. عده‌ای پیش بینی می‌کنند که طی 10 روز گذشته بیش از نیم میلیون کنسول پلی‌استیشن 4 فروخته شده و فروش تقریبی این کنسول در سراسر جهان به بیش از 5.5 میلیون واحد رسیده است.

ترجمه: محسن وفا نژاد

برگرفته از
پلی‌استیشن 4
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه