خشکسالی کالیفرنیا با وجود طوفان همچنان ادامه خواهد داشت

نویسنده:

۱۰:۱۵:۲۳

خشکسالی کالیفرنیا قرار است پس از سال‌ها، بالاترین میزان بارندگی را در روز جمعه تجربه کند.
انتظار می‌رود طوفان تا روز شنبه همچنان به قوت خود  باقی بماند که این وضعیت در سراسر جنوب کالیفرنیا نیز ادامه خواهد داشت.
سازمان پیش بینی وضع هوا می‌گوید  می‌بایست این باران‌های شدید به یک اتفاق معمولی تبدیل شود تا اثرات خشکسالی‌های اخیر تاحدودی جبران شود. در نتیجه این طوفان حوادث متعددی در سراسر جاده‌های آب گرفته رخ داده است. یک راننده کامیون هم پس از سقوط از پل هوایی اتوبان در حدود 60 مایلی شرق لس آنجلس جان خود را از دست داد.
با وجود هشدارهای صادر شده؛ در نتیجه جاری شدن سیل، قطع برق به حدود 32،000 نفر از مشتریان ضربه زد. اریک بولت هواشناس خدمات هواشناسی ملی گفت: ما به چندین طوفان بزرگ نیاز داریم؛ این تنها یک طوفان سرکش است و ما هفته بعد دوباره با خشکسالی روبه‌رو خواهیم بود. حدوداً 13 خانه جمعه شب در منطقه ای از پالمدال در شمال لس‌آنجلس که گلرود جاده اصلی را بسته بود تخلیه شدند. در حدود 1،200 خانه در مونروویا، گلندورا و آزوسا به دلیل ترس از رانش زمین تخلیه شدند.
بنابر گزارش‌های رسیده میزان بارش باران در بل ایر و پاسادنا 3 اینچ و در مرکز شهر لس‌آنجلس 2 اینچ بوده که در سه سال اخیر برای اولین بار اتفاق می‌افتاد. در شرق نیز در ایالت سان برناردینو دیواره ساحلى رودخانه از بین رفت و 8 خانه در معرض خطر جدی قرار گرفت که آتش‌نشانی برای حفاظت از آنها در محل حاضر بود، در نتیجه هیچ دستور تخلیه‌ای صادر نشد.
انتظار می‌رود بارش باران تا عصر روز یکشنبه تا قبل از زمان مراسم اسکار قطع شود.ترجمه: ماجده محمدی

برگرفته از
خشکسالی کالیفرنیا
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه