دوربین 8 مگاپیکسلی با گشادگی دیافراگم F/2.0 در Apple iPhone 6

نویسنده:

۱۱:۵۷:۵۹

بدون تردید یکشنبه روز افشای اطلاعات در مورد Apple iPhone 6 است؛ پس از انتشار تصاویر احتمالی قابل جلویی منسوب به iPhone 6، حالا شایعاتی در مورد دوربین این گوشی شنیده می‌شود.  به نقل از منابع البته ناشناس داخلی، اپل قصد دارد از دوربینی هشت مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی آیفون بعدی استفاده نماید.  با توجه به گزارش منتشر شده در ژانویه که از منبعی چینی منشأ می‌گرفت، این خبر نمی تواند چندان هم باورنکردنی به نظر برسد.
و با آنکه منبع گزارش امروز هم یک سایت چینی است(Weibo)، اطلاعات بیشتری در مورد پنل پشتی احتمالی iPhone 6 به ما نشان می‌دهد. نخست آنکه، دوربین آیفون جدید به احتمال زیاد از سنسور بزرگتر 1/ 2.6 نسبت به سنسور 1/3 آیفون پیشین بهره خواهد برد. گشادگی دیافراگم f/2.0 این دوربین هم در برابر ارقام f/2.2 و f/2.4 که به ترتیب متعلق به Apple iPhone 5S و Apple iPhone 5 هستند، قرار می‌گیرد.  گشادگی دیافراگم بالاتر به آیفون جدید اجازه خواهد داد تا در شرایط و فضاهای کم نور تصاویر بهتری ثبت و ضبط کند. و در پایان، بنظر می‌رسد دوربین آیفون جدید از OIS پشتیبانی کرده و از لنزی از یاقوت کبود بهره خواهد برد. منبع این گزارش می‌افزاید کار ساخت سنسور CMOS دوربین به سونی سپرده شده و تولید سایر اجزا بر عهده LG و شارپ خواهد بود.
بازهم باید به این اطلاعات به دیده تردید نگریست. اما برای ثانیه ای اجازه دهید فرض کنیم این اطلاعات کاملا درست هستند. آیا چنین ارتقایی در بخش دوربین می‌تواند خریداران احتمالی گوشی جدید اپل را نسبت به خرید آن مجاب کند؟

ترجمه: احسان رضایی

برگرفته از
آیفون 6
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه