برپایی نمایشگاه آثار نقاشی‌خط به نفع کودکان سرطانی

نویسنده:

۰۹:۳۷:۲۱

این هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار بخش تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: در دومین نمایشگاه انفرادی من، شش تابلوی نقاشی‌خط با تکنیک اکریلیک روی بوم به نمایش گذاشته خواهد شد. کارها ابعاد بزرگی دارند و عواید فروش آن‌ها به کودکان سرطانی «محک» و «دهش پور» تعلق خواهد گرفت.

او افزود: من نقاشی و خوشنویسی را از سال‌های گذشته به صورت جداگانه دنبال می‌کردم، تا اینکه تصمیم گرفتم از سال 76 با تلفیق این دو هنر، نقاشی‌خط را به صورت حرفه‌ای دنبال کنم. نقاشی‌های من به سبک رئال بودند و در کنار آن‌ها طراحی و تصویرسازی را هم دنبال می‌کردم. از طرف دیگر چون پدرم خوشنویس بود، این هنر را به صورت کلاسیک آموختم و بعدها به گرایش‌های نوین آن روی آوردم.

رشوند همچنین عنوان کرد: من گرافیک را به صورت آکادمیک آموخته بودم و تصمیم داشتم از ظرفیت‌های آن در کارهایم استفاده کنم و مبانی سواد بصری را در آثارم مورد توجه قرار بدهم. در آثار من بخش خوانایی نوشتار مهم نیست و نمی‌خواستم دنباله‌رو هنرمندان سبک آوانگارد نقاشی‌خط باشم؛ بلکه دوست داشتم کارهایم سبک منحصربه‌فردی داشته باشند و امضای خاص خودم را پای کارهایم بگذارم.

این هنرمند ادامه داد: بر همین اساس توجه به فرم‌های ناب و جدید و خلاقانه را مد نظر قرار دادم. تصمیم داشتم از شکل کلاسیک حروف در خوشنویسی فاصله بگیرم و نور و رنگ در آن‌ها جلوه بیشتری داشته باشد. این نوع کار برای مخاطب تازگی دارد و توجه او را به اثر جلب می‌کند. به طوری که در یک تابلو می‌توان در زاویه‌های مختلف تونالیته‌های متنوعی از رنگ‌ها را شاهد بود. برای من در این آثار تندنویسی در کنار ایجاد یک فضای خوشایند رنگی اهمیت زیادی داشت.

رشوند خاطر نشان کرد: دوست دارم در نمایشگاه‌های آینده هم با دنبال کردن نقاشی‌خط فضاهای جدیدتری را با استفاده از ایده‌ها، مدیوم‌ها و متریال‌های تازه ایجاد کنم.

این هنرمند همچنین درباره ایده برپایی نمایشگاه به نفع کودکان سرطانی اظهار کرد: من پیش از این نیز سابقه حضور در نمایشگاه‌های خیریه را داشته‌ام. گالری سیحون هر سال نمایشگاه خیریه‌ای را برپا می‌کند و من هم که قلبا به این کار علاقه داشتم، پیشنهاد این گالری را برای برگزاری یک نمایشگاه انفرادی به نفع کودکان سرطانی پذیرفتم.

نمایشگاه نقاشی‌خط بابک رشوند روز جمعه 16 اسفند ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری سیحون به نشانی خیابان وزراء، کوچه چهارم، شماره 11 گشایش می‌یابد و تا 21 اسفند ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت 11 تا 19 به گالری سیحون مراجعه کنند.

گالری سیحون دوشنبه‌ها تعطیل است.

برگرفته از
برپایی نمایشگاه به نفع کودکان سرطانی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه