Audi TT؛ خودرویی با ظاهر خشن

نویسنده:

۱۲:۵۵:۰۹

سومین نسل آئودی تی تی در نمایشگاه خودروی ژنو، در معرض دید عمومی گذارده خواهد شد.  آئودی خطوط انحناوار تی تی فعلی را به خطوطی شکسته تبدیل کرده است که در CES 2014 در Audi Sport Quattro Laserlight دیده بودیم و در کنار آن از خطوط شکسته در رادیاتور استفاده کرده و چراغ‌های جلو و عقب را دوباره طراحی کرده است. در داخل خودرو هم پنل دیجیتالی تعبیه شده است که امکان نمایش مسیریابی ماهواره ای را مهیا می‌سازد.
آیا فضای داخلی بزرگتر به معنای ماشین بزرگتر است؟چرا مدل‌های جدید همیشه بزرگتر از قبل هستند؟
TT جدید کمی کوچکتر از مدل فعلی این ماشین است: 20 میلی متر کوتاه تر و 8 میلی متر باریک تر از مدل قبلی! استفاده از معماری ماژولار گروه VW که در Golf ، Skoda Octavia و Audi A3  به کار رفته بود نیز سبب شده است تا وزن خودرو نسبت به مدل قبلی پنجاه کیلو کمتر باشد.
قدرت خودرو
ساده ترین مدل TT  از موتوری چهار سیلندره با 227 اسب بخار قدرت بهره برده و می‌تواند در 6 ثانیه به سرعت صد کیلومتر دست یابد. مدل دیگر با نام TT S موتور 360 اسب بخاری این کار را تنها در 4.7 ثانیه به انجام خواهد رساند. مدل قدرتمند دیگری از این خودرو که با نام TT RS در سال 2015 به بازار خواهد آمد، این زمان را تا 4 ثانیه کاهش می‌دهد. سیستم هدایت خودروی Quattro هم به صورت استاندارد در مدل TTS موجود بوده اما به عنوان گزینه ای اختیاری در مدل استاندارد TT در دسترس است.
ترجمه: احسان رضایی

برگرفته از
Audi TT
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه