روزانه ٦٠ بازی مشابه Flappy Bird به اپ‌استور اضافه می‌شود

نویسنده:

۰۵:۱۱:۲۰

تقریبا یک ماه پیش سازنده‌ی ویتنامی این بازی، آقای Dong Nguyen تصمیم گرفت که این بازی را از روی آیتونز و گوگل پلی حذف کند که در آن زمان دلایلی هم برای این تصمیم خود ارائه داد اما از آن روز به بعد عناوین مشابه زیادی با بازی Flappy Bird روانه آیتونز شدند که تعدادی از آن‌ها توانسته‌اند جای خالی عنوان اصلی را پر کنند.
در همین حین گزارش رسیده است که روزانه به صورت میانگین 60 بازی از کلونی فلپی برد ساخته می‌شود و به آیتونز اضافه می‌شود که رقم قابل توجهی است. در این گزارش آمده که طی 5 روز از تاریخ 28 فوریه تا 3 مارس، نزدیک به 250 بازی مشابه فلپی برد به آیتونز اضافه شده که به طور میانگین می‌توان گفت روزانه 60 بازی با ماهیت‌های کاملا مشابه اما ظاهری متفاوت.
بیشتر که وارد حساب و کتاب و ریاضیات بشویم استدلال می‌شود که هر ساعت 2.5 و هر 24 دقیقه یک کلونی ساخته و عرضه می‌شود. ماه گذشته و در پی حذف شدن این بازی از آیتونز و گوگل پلی، وبسایت گاردین گزارشی منتشر کرد که در آن تنها به کلونی‌های روز اول اشاره شده بود. تنها در یک 24 ساعت و پس از حذف بازی از آیتونز، 95 بازی مشابه با فلپی برد منتشر شده بود که رکورد جدیدی بود.
در تصویر بالا 3 نمونه موفق را می‌بینید که به ترتیب از راست به چپ Funny Arctic Bird ،Frappy Bird و Tappy Bird Junior نام دارند.
ترجمه: محسن وفانژاد

برگرفته از
Flappy Bird
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه