LG G3 ضد آب و ضد گرد و غبار خواهد بود

نویسنده:

۱۰:۱۷:۵۶


این ویژگی پس از عرضه Sony Xperia Z در نمایشگاه CES 2013 در لاس وگاس به یکی از زمینه‌های رقابتی جدید گوشی‌های هوشمند تبدیل شد. از آن به بعد تمامی گوشی‌های گرانقیمت خانواده ایکس پریای سونی به این قابلیت تجهیز شده و سامسونگ هم در پاسخ به این کار، Samsung Galaxy S4 Active را روانه بازار کرد که امکان مقاومت در برابر نفوذ آب در عمق یک متری و تا سی دقیقه را داشت.  مدل‌های دیگری چون گوشی‌های Motorola Droid هم از ویژگی مشابهی بهره می‌گرفتند و امکان مقاومت در برابر پاشیده شدن قطرات آب را داشتند. با آنکه هیچگاه به صورت رسمی تأیید نشد اما HTC Droid DNA هم تا حدی در برابر آب مقاوم طراحی شده بود. HTC Butterfly از گواهینامه IPX5  برخوردار بود و در برابر اسپری شدن مایعات مقاوم نشان می‌داد.
حالا که Samsung Galaxy S5 با گواهینامه IP67 عرضه خواهد شد، این مشخصه را باید بیش از یک ویژگی اضافه خوب برای پیروزی رقابت پیچیده بالای جدول تلقی کرد.  از میان دیگر گوشی‌های هوشمند گرانقیمتی که در کنار G3 و S5 عرضه می‌شوند، احتمالا HTC One (2014) امکان محافظت در برابر قطرات آب یا ذرات گرد و غبار را نخواهد داشت.
البته گزارش منتشر شده امروز تنها در حد گمانه زنی است اما تا حدود زیادی منطقی به نظر می‌رسد.  سوالی که مطرح است این است که آیا کاربران و خریداران گوشی‌های هوشمند گرانقیمت هم تا حدی که سازنده‌ها به این ویژگی اهمیت می‌دهند، آن را مد نظر قرار خواهند داد؟

احسان رضایی

برگرفته از
LG G3
لینک کوتاه
برچسب ها