پرواز جسورانه NASA به سیاره پر آب مشتری

نویسنده:

۰۲:۳۴:۴۵

جزئیات این مأموریت هنوز مشخص نیست اما الیزابت رابینسون، مدیر مالی NASA روز سه شنبه اعلام کرد که که این پروژه تا اواسط سال 2020 راه اندازی خواهد شد. رابینسون همچنین اضافه کرد بررسی فضای وسیع تشعشعات موجود در اطراف مشتری و در نظر گرفتن فاصله آن از زمین چالش بزرگی خواهد بود.
در سال 1989 زمانی‌که ناسا فضاپیمای گالیله را به مشتری فرستاد، برای رسیدن به پنجمین سیاره از خورشید، حدوداً شش سال طول کشید. لوری لشین، ستاره شناس موسسه پلی تکنیک رنسلیر می‌گوید که این یک ماموریت جسورانه و ضروری برای سیستم خورشیدی ماست. سابقه ناسا با انجام این مأموریت درخشان‌تر خواهد شد، به دلیل اینکه تابحال تحقیقات ناسا تا به این اندازه بر روی این سیاره و محیط اطراف آن متمرکز نبوده است.  
سال گذشته، دانشمندان موفق به کشف پمپ‌های گاز مایع شدند که به این ترتیب پروازهای کاوشگرانه با جت‌های آبی بسیار ارزان‌تر و کم هزینه‌تر می‌شد.
 آژانس فضایی مبلغ 15 میلیون دلار از بودجه سال 2015 خود را به برنامه‌ریزی برای این مأموریت اختصاص داده است که در طرح پیشنهادی که به همین منظور ارائه دادند، اعلام شده است. به گفته الیزابت رابینسون در حال حاضر آژانس از هزینه‌های اصلی و جانبی این مأموریت برآوردی تقریبی دارد، بنابراین نمیتوان به طور قطع مبلغی را اعلام کرد، به همین دلیل ناسا سعی می‌کند تمام ایده‌ها و پیشنهادات را برای کاهش هزینه در نظر بگیرد تا در صورت امکان از آنها استفاده کند.

ماجده محمدی

برگرفته از
پرواز به مشتری
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه