ایرانسل بعنوان اپراتور پیشرو در رعایت حقوق مصرف‌کننده معرفی شد

نویسنده:

۰۹:۵۹:۰۹

به گزارش روابط عمومی ایرانسل؛ این اپراتور تلفن همراه کشور، بر اساس ارزیابی‌های سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و از میان 108 شرکت، موفق به دریافت گواهینامه ملی ویژه رعایت حقوق مصرف کنندگان شد. رضایت حداقل هفتاد و پنج درصدی مشتریان، از موارد الزامی در فرآیند ارزیابی، برای اخذ این جایزه ملی اعلام شده است.
 
در این مراسم که با حضور مهندس محمدرضا نعمت زاده -وزیر صنعت، معدن و تجارت-، دکتر محمدباقر نوبخت -معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور-، سیدجواد تقوی سبزواری -معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان-، حسین ابویی –معاون وزیر صنعت-، سیدمحمد جعفری -رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان- و جمع کثیری از مدیران بنگاههای نمونه تولیدی و خدماتی کشور برگزار شد؛ لوح و گواهینامه ویژه رعایت حقوق مصرف کنندگان، به مهندس علی اصغر عینی پور –معاون فنی و مهندسی ایرانسل- اعطا شد.
 
سیزدهمین دوره اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان به همت انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان و با پشتیبانی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، وزارت صنعت و معدن، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان استاندارد، صبح روز دوشنبه، 19 اسفندماه و به مناسبت روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

برگرفته از
ایرانسل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه